نحوه صدور معاینه فنی خودروها در تهران تغییر کرد

معاون فنی ستاد معاینه فنی خودرو‌های شهر تهران از هوشمندسازی معاینه فنی خودرو‌ها خبر داد.

نحوه صدور معاینه فنی خودروها در تهران تغییر کرد

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محسن تبریزی مهر؛ معاون فنی ستاد معاینه فنی خودرو‌های تهران از حذف کاغذی گواهی معاینه فنی و جایگزینی آن با نسخه الکترونیکی که لینک آن از طریق پیامک به مشتریان ارسال می‌شود و همچنین درخواست و صدور تمام مجوز‌های مراکز معاینه فنی در شهر تهران با همکاری و هماهنگی وزارت کشور خبر داد.

وی افزود: با پیگیری‌های ستاد معاینه فنی پیاده‌سازی این طرح‌ها توسط همکاران وزارت کشور انجام و به‌زودی هوشمندسازی رویه‌ها در کلانشهر تهران اجرایی خواهد شد. ستاد معاینه فنی اتخاذ این رویکرد جدید را در راستای اهمیت مسائل زیست محیطی و کاهش مصرف کاغذ و به حداقل رساندن چرخه اداری پیگیری کرده است.

تبریزی مهر تصریح کرد‌: در رویه جدید صدور گواهی معاینه فنی، پس از انجام آزمون فنی خودرو‌ها در سالن معاینه فنی مراجعه‌کنندگان می‌توانند به نتایج آزمون خودروی خود از طریق لینکی که با پیامک ارسال می‌شود به راحتی و بدون نیاز به مراجعه به بخش‌های دیگر در مرکز معاینه فنی، دسترسی داشته باشند. ضمناً در لینک اعلامی زمان دقیق اعتبار معاینه فنی خودرو و تمام سوابق نتایج آزمون در هر زمان قابل فراخوان است. درخصوص درخواست و صدور مجوز احداث مراکز معاینه فنی با توجه به تاکید دولت مبنی بر هوشمندسازی تمام فرایند‌های مرتبط با مشتریان، به‌زودی تمام درخواست‌های متقاضیان از طریق سامانه در دسترس قرار گرفته و دستگاه‌های ذیربط مجوز‌ها را به صورت سیستمی صادر خواهند کرد.

معاون فنی ستاد معاینه فنی خودرو‌های تهران گفت‌: در حال حاضر شهر تهران از بضاعت ۵۴ خط معاینه فنی در ۱۶ مرکز ثابت و ۷ واحد سیار مختص خودرو‌های سبک برخوردار بوده که با توجه به صحت و دقتی که در آزمون خودرو‌ها در مراکز شهر تهران انجام می‌شود این مراکز توانسته جایگاه ویژه‌ای را در اعتماد سازی شهروندان در مقایسه با دیگر مراکز کشور کسب و ایفا کنند.

وی با اشاره به نظرسنجی انجام شده در یک ماه گذشته در مراکز معاینه فنی شهر تهران افزود: نزدیک به ۴۰ درصد از خودرو‌ها خارج از الزامات قانونی و بحث جریمه تنها برای کنترل وضعیت ایمنی و فنی به مراکز معاینه فنی شهر تهران مراجعه کرده‌اند. نتایج این نظرسنجی نشان داد که مراکز شهر تهران از مراکزی صرفا برای انجام معاینه فنی دوره‌ای، به مراکزی جهت پایش سلامت خودرو‌ها تبدیل شده است. خوشبختانه خودرو‌ها در سال چندین مرتبه برای کنترل وضعیت ایمنی و فنی و آلایندگی به این مراکز مراجعه می‌کنند. ضمنا تأکید می‌شود جهت آسودگی خاطر شهروندان در مراکز شهر تهران تمام خدمات ارائه شده دارای ضمانت بوده و شهروندان می‌توانند با اطمینان از خدمات این مراکز جهت کنترل و بررسی سلامت خودروی خود مراجعه کنند.

معاون فنی ستاد معاینه فنی در توضیح دیگر اقدامات در راستای اعتماد سازی و تبدیل مراکز به خانه‌های سلامت خودرو گفت: علاوه بر تضمین خدمات معاینه فنی در مراکز شهر تهران تمام نیاز‌های تعمیرگاهی و خدمات خودرویی با لحاظ اجتناب از راه اندازی خدمات غیر ضروری و مشابه در محدوده اطراف مراکز معاینه فنی، تمهید و فراهم شده و این خدمات از طریق بخش خصوصی ذیصلاح و دارای توانمندی‌های لازم با استفاده بهینه از امکانات و فضا‌های موجود در مراکز معاینه فنی شهر تهران ارائه می‌شود؛ ضمنا این خدمات نیز چه در بخش لوازم یدکی و چه در بخش تعمیرات دارای تضمین و گارانتی است.

ارسال نظر