سیل در تجریش تکذیب شد

مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری تهران در تشریح آخرین وضعیت انهار، مسیل‌ها و معابر پایتخت باتوجه به بارش باران از شب گذشته تاکنون، گفت: برای جلوگیری از خطرات احتمالی در اطراف ایستگاه‌های اتوبوس و BRT کیسه‌های شن قرار داده شده است. همچنین در معابر پرازدحام‌تر شهر و نقاطی که به نظر می‌رسد حجم تردد بالاتر است، عوامل ثابت مستقر شده‌اند.

سیل در تجریش تکذیب شد

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرگزاری شهر، اصغر عطایی مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری تهران ضمن تأکید بر آماده باش تمامی مناطق ۲۲ گانه شهر تهران از شب گذشته، بیان کرد: هم‌اکنون نیز تمامی عوامل در مناطق و نواحی مشغول فعالیت هستند.

مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری تهران ضمن اشاره به حجم بالای بارش باران، گفت: آبگرفتگی اساسی که منجر به سیل و خطراتی که ایمنی انسان‌ها را تهدید کند، در سطح شهر تهران نداشته‌ایم. تمامی مسیل‌ها و کانال‌های اساسی شهر روان هستند. منتهی با توجه به استمرار بارش باران از دیشب تاکنون، فقط رواناب‌ها در سطح شهر جاری شده‌اند.

عطایی درباره فیلم‌های منتشر شده در فضای مجازی، بیان کرد: از ساعت ۲ بامداد تاکنون (۷:۳۰) بیش از ۱۵ منطقه را شخصاً گشت زنی کرده‌ام و طی این مدت هیچ نقطه‌ای از شهر دچار آبگرفتگی اساسی که منجر به مسدود شدن معابر شده باشد، نداشته‌ایم.

او در تشریح اقدامات لازم برای جلوگیری از سیلاب در تهران، عنوان کرد: به منظور جلوگیری از خطرات احتمالی در اطراف ایستگاه‌های اتوبوس و BRT، کیسه‌های شن چیده شده است. همچنین در معابر پرازدحام‌تر شهر و نقاطی که به نظر می‌رسد از حجم تردد بالاتری برخوردار است، عوامل ثابت مستقر شده‌اند تا به محض مشاهده و اطلاع از آبگرفتگی، بلافاصله آن را رفع کنند.

مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری تهران در ادامه اضافه کرد: آبگرفتگی‌هایی که از شب گذشته در سطح شهر ایجاد شده معمولاً به علت مسدود شدن راه خروج آب توسط ضایعات و زباله است. تمامی عوامل [به جز عوامل ثابت] درحال گشت زنی هستند تا در صورت مشاهده آبگرفتگی، آن را در عرض چند دقیقه رفع کنند.

عطایی درباره شایعاتی نسبت به جاری شدن سیل در تجریش، توضیح داد: باتوجه به رصدی که از شب گذشته نسبت به مسیل‌ها و کانال‌های اصلی شهر تهران داشته‌ایم، هنوز ۱۰ درصد یک کانال اصلی هم پر نشده است.

منبع: خبرگزاری شهر
ارسال نظر

آخرین خبر ها