کد خبر 498491

معاون فنی و عمران شهرداری تهران خبرداد؛

احداث بزرگ‌ترین تونل مدیریت سیلاب غرب پایتخت

معاون فنی و عمرانی شهردار تهران از پیشرفت ۶۰ درصدی عملیات احداث بزرگ ترین تونل مدیریت سیلاب غرب پایتخت خبرداد.

به گزارش اقتصاد آنلاین؛صفا صبوری دیلمی درباره روند پیشرفت طرح های مدیریت سیلاب غرب پایتخت اظهارداشت: عملیات احداث تونل جمع آوری و هدایت آبهای سطحی محدوده بزرگراه فتح به عنوان بزرگ ترین تونل مدیریت سیلاب غرب پایتخت پیشرفت 60 درصدی داشته و عملیات سازه ای 2234 متر از طول این تونل 4200 متری که با استفاده از دستگاه حفار TBM ساخته می شود، با موفقیت به اتمام رسیده و تلاش برای تکمیل آن به طور شبانه روزی ادامه دارد.

وی با بیان آنکه احداث شبکه مدیریت سیلاب بزرگراه فتح علاوه بر این تونل 4200 متری، شامل اجرای عملیات لوله رانی با استفاده از دستگاه حفار Microtbm نیز است، افزود: این جبهه کاری شامل 2062 متر عملیات لوله رانی به قطر ۱۶۰۰ میلیمتر با فناوری پایپ جکینگ بوده و پیشرفت عملیات اجرای آن به مرز ۷۸ درصد رسیده است. 

به گفته معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، با بهره برداری از شبکه مدیریت سیلاب بزرگراه فتح، گذردهی ایمن سیلاب و رواناب ها در این محدوده از پایتخت تضمین شده و بخش قابل توجهی از رواناب های مناطق 21 و 22 به رودخانه کرج انتقال خواهد یافت.

وی بیان داشت: تکمیل پروژه های مدیریت سیلاب در محدوده بزرگراه های فتح، آزادگان، شهید لشکری و آزادراه تهران ـ کرج، در راستای تامین ایمنی بزرگراه های تهران مقابل خطر سیلاب و تحقق اهداف تعیین شده در طرح جامع مدیریت آب های سطحی، به صورت همزمان ادامه دارد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر