کد خبر 497306

عضو شورای شهر تهران در گفت‌وگو با اقتصادآنلاین؛

تکذیب منتفی شدن طرح سوال از شهردار تهران/ مدیریت شهری عملکرد خوبی در موضوع واگذاری املاک نداشت

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران گفت: طرح سوال از شهردار تهران منتفی نشده است و در جلسه فردا یا روز یکشنبه هفته آینده شورا باید اعلام وصول شود.

به گزارش اقتصاد آنلاین، محمد جواد حق‌شناس در واکنش به امضای طرح سوال از شهردار تهران در پی مشخص نشدن وضعیت سرپرستان در شهرداری و  منتفی اعلام شدن آن به خبرنگار اقتصاد آنلاین گفت: آقای حسن رسولی یکی از امضا کنندگان این طرح بوده و از جانب خودشان اظهار نظر کرده‌اند، اگرنه تغییر نظری در 7 عضو دیگر شورا رخ نداده و طرح سوال همچنان مطرح است. هیئت رییسه شورا باید فردا یا نهایتا هفته آینده این طرح سوال را اعلام وصول کند.

او در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه طرح سوال نتیجه خواهد داد یا نه، اظهار کرد: صبح طرح سوال مطرح و بعد ازظهر شهرداری تهران لایحه تعیین تکلیف معاونت منابع انسانی به هیئت رییسه شورا ارائه داد، این یعنی طرح سوال حتی پیش از اجرایی شدن در صحن، اثر خود را دارد.

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران همچنین در پاسخ به پرسشی مبنی بر کم‌کاری شهرداری در پیگیری وضعیت املاک واگذار شده گفت: یکی از موضوعاتی که در بدو ورود به شورا آن را مورد بررسی قرار دادیم، موضوع واگذاری املاک بود. انتظار می‌رفت بر اساس مصوبه‌ای که در مهر ماه سال 1396 داشتیم سه ماه بعد شهرداری گزارشی از روند واگذاری‌ها و وضعیت فعلی املاک بدهد اما جای تاسف دارد که شهرداری در این زمینه عملکرد خوبی نداشت و با یک تاخیر سه ساله این لایحه تقدیم شورا شد.

حق‌شناس با بیان اینکه این تاخیر نشان از ملاحظه‌کاری‌هایی در این حوزه داشت، تاکید کرد: این ملاحظات سبب شد مدیریت شهری نتواند خواسته شورا و نمایندگان مردم را تامین کند. حتی بعضی از اعضای شورا که پیگیر این موضوع بودند به دلیل نام بردن از معاون شهردار اسبق با شکایت‌هایی روبرو شده و به دادگاه رفتند که خیلی عجیب بود. ما هم از عملکرد شهرداری در این بخش ناراضی هستیم و قابل دفاع نیست. همچنان املاک زیادی در اختیار غیر وجود دارد که باید تکلیف‌شان روشن شود.    

این عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه در حال حاضر لایحه در حال بررسی در کمیسیون‌های مختلف است، تاکید کرد: تلاشمان این است که بتوانیم حداکثر تا آخرماه یا اوایل ماه آینده نسبت به این لایحه موضع موزون‌تر بگیریم.

حق‌شناس همچنین با اشاره به رای آوردن تحقیق و تفحص از شهرداری در مجلس یازدهم، گفت: صحبت از تخلف حدود 2هزار میلیارد تومانی قائم مقام شهردار اسبق است اما به نماینده مجلس 65 میلیارد تومان پول می‌دهند که طرح تحقیق و تفحص از دوره گذشته مدیریت شهری رای نیاورد. این درحالی است که طرح تحقیق و تفحص از این دوره مدیریت شهری به سرعت رای می‌آورد.

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با بیان اینکه برای ما خیلی عجیب است که چرا مردم شهر و نمایندگان مردم شهر نباید از پرونده تخلف عیسی شریفی مطلع شوند و اصلا این پرونده کجاست؟! تاکید کرد: سال 1396 بودجه وزارت ارشاد نزدیک به هزار میلیارد تومان بوده و در سال‌های پیش از آن بیش از این رقم در شهرداری جابه جا شده و مقصد آن مشخص نیست. این موارد ابهاماتی است که نباید از آن گذشت!

بیشتر بخوانید
ارسال نظر