کد خبر 497216

امروز اعلام شد؛

طرح سوال از شهردار تهران با امضای یک سوم اعضای شورا

سخنگوی شورای تهران گفت: یک سوم از اعضای شورای اسلامی پایتخت، طرح سوال از شهردار را امضا و به هیات رییسه ارایه کردند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، علی اعطا درباره طرح سوال از شهردار تهران اظهار داشت: در حدی که اطلاع دارم بیش از یک سوم از اعضای شورای اسلامی شهر تهران، امروز یکشنبه طرح سوال از شهردار را امضا کرده اند.

وی افزود: موضوع سوال به طولانی شدن دوره سرپرستی تعدادی از مدیران شهرداری بیش از مهلت قانونی مربوط است.  

اعطا ادامه داد: موضوع طولانی شدن دوره سرپرستی برخی مدیران قبلا طی تذکری در صحن مطرح شده است و به نظر می رسد با توجه به اینکه تذکر دهندگان پاسخ مناسب یا قانع کننده ای دریافت نکرده اند تصمیم به طرح سوال گرفته اند.

سخنگوی شورای شهر تهران گفت: طبق ماده ۸۳ قانون شوراها، اگر تذکری پاسخ مناسب دریافت نکند و مفاد آن تذکر رعایت نشود، یک یا چند نفر از اعضا می توانند موضوع را به صورت سوال از شهردار طرح کنند.

 اعطا افزود: طرح سوال تقدیم هیات رییسه شده است؛ اما هنوز در جلسه هیات رییسه مطرح نشده و در جلسه آتی مطرح خواهد شد.

پیش از این «حجت نظری» عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران، در جلسه هفته گذشته شورای شهر در تذکری گفته بود،   بهمن‌ماه ۹۸ نسبت به غیرقانونونی بودن حکم سرپرستی بیش از چهار ماه، تذکر دادم و تیرماه سال ۹۹ مجددا شهرداری را از این رویه غیرقانونی برحذر داشتم.

وی گفته بود، پاسخ شهرداری به اینجانب چیزی جز بیان کلیاتی مبنی بر ضرورت اجرای قوانین و مقررات در این حوزه نبود و هیچ‌گاه گام‌های عملی و ملموس در اجرای مقررات برداشته نشد.

نظری در تذکر خود اظهار داشت گفت: فقط بخش کوچکی از انتصابات مدیران انتصابی به عنوان سرپرست‌ که بیش از زمان مجاز در این سمت باقی مانده‌اند و در سامانه شفافیت قابل رویت هستند.

نظری تاکید کرد: قطعا تعداد انتصاب‌هایی به عنوان سرپرست در جایگاه‌های مختلف، بسیار بیشتر از این تعداد است.

وی افزود: این موضوع هم جای تعجب دارد که چرا دسترسی‌هایی از این دست، باید صرفا در اختیار شهرداری باشد و نهاد ناظر که باید بر آن نظارت کند، طلب دسترسی کند و همچنان دسترسی به منابعی که برای نظارت ضروری است، به اعضا ارائه نشود؛ من دلیلی جز نظارت‌ناپذیری و فرار از پاسخگویی نمی‌یابم.

وی تاکید کرد: چنانچه شهردار  طی روزهای آینده، اقدامات مناسب در راستای اجرای مقررات فوق را انجام ندهد، به همراه همکارانم در جلسه بعدی صحن طرح سوال از شهردار را به جریان خواهیم انداخت.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

عناوین بیشتر