کد خبر 495994

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران پاسخ داد؛

علت کاهش تعداد پیام‌های ارجاعی سامانه‌های۱۸۸۸ و۱۳۷

معاون خدمات شهری شهرداری تهران در جلسه ارتباط مستقیم سامانه نظارت همگانی (۱۸۸۸)، ارتباط و تعامل با مرکز نظارت همگانی ۱۸۸۸ را موجب آگاهی از مشکلات و انتقادهای شهروندان و رفع به موقع آن دانست.

به گزارش اقتصاد آنلاین، مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری شهرداری تهران با اشاره به ارائه گزارش‌های تحلیلی و آسیب شناسانه مبتنی بر پیام های شهروندان گفت:

انعکاس مشکلات و چالش‌های موجود در نقاط مختلف شهر تهران در قالب گزارش‌های مرکز 1888 و سامانه 137 بصورت دو هفته یکبار به حوزه خدمات شهری باعث رفع سریع‌تر مشکلات و جلوگیری از بروز نارضایتی می شود.

یزدانی علت کاهش تعداد پیام‌های ارجاعی سامانه های ۱۸۸۸ و ۱۳۷ در موضوعات خدمات شهری را بازدیدهای سرزده از سطح مناطق و سازمان‌های وابسته برشمرد و گفت: اطلاع از چالش‌های موجود در رفع به موقع آنها نقش موثری خواهد داشت.

وی با اشاره به کاهش پیام های نارضایتی شهروندان در حوزه خدمات شهری گفت: اقدامات صورت گرفته در این حوزه، ارائه خدمات و وضع قوانین سخت‌گیرانه در انجام امور موجب رفع مشکلات و کاهش تعداد پیام ها شده است.

معاون خدمات شهری شهردار تهران با اشاره به گزارش آسیب شناسی مرکز 1888 تصریح کرد: در جلسه ای که مقرر است برای بررسی روند پیشرفت، نقاط ضعف و نقاط قوت طرح کاپ برگزار شود، لزوم افزایش آموزش به شهروندان در دستور کار قرار خواهدگرفت؛ ضمن آنکه موضوع آموزش و اقناع شهروندان را از طریق شهرداران مناطق، معاونین خدمات شهری و سازمان پسماند نیز پیگیری خواهیم کرد.

یزدانی با اشاره به مشکلات موجود در نحوه جمع آوری پسماندهای حجیم اظهار داشت: تا دو ماه آینده ایستگاههای میانی جمع آوری مخصوص این پسماندها در سطح شهر حذف شده و این نوع ضایعات بصورت مستقیم به مکان های مشخص شده منتقل می شوند که این امر باعث کاهش پیام های نارضایتی خواهد شد.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران با اشاره به برنامه ریزی های صورت گرفته برای اختصاص بودجه به زمین های بازی مخصوص کودکان، کفپوش و وسایل ورزشی، از حل مشکلات این بخش در آینده ی نزدیک خبر داد.

وی با اشاره به راه اندازی سامانه بند 20 گفت : موضوع مزاحمت های صنفی و چالش های موجود در این حوزه با راه اندازی این سامانه بصورت تخصصی و سیستمی پیگیری و رفع می شود.

سید مجتبی موسوی معاف رئیس مرکز نظارت همگانی 1888 نیز در ابتدای این جلسه به اقدامات صورت گرفته در حوزه نظارت همگانی به منظور اصلاح فرایندهای موجود در رسیدگی و پاسخگویی به مشکلات شهروندان اشاره کرد و گفت: ابلاغ دستورالعمل رسیدگی به پیام های 1888 توسط شهردار محترم تهران نصب العین ما در پاسخ خواهی از واحدهای اجرایی برای تحقق خواسته های مردم است.

رییس مرکز نظارت همگانی 1888 با اشاره به برخی مشکلات موجود در حوزه خدمات شهری گفت: به دلیل عدم پرداخت معوقات ناشی از افزایش حقوق برخی کارگران پیمانکار حوزه خدمات شهری در سال 99 مکاتبه و پیگیری ها منجر به ابلاغیه ای توسط معاونین محترم خدمات شهری و مالی به مناطق 22 گانه شد که انتظار میرود این موضوع مرتفع شود.

موسوی معاف با اشاره به گلایه مندی شهروندان از کم و کیف اجرای پروژه کاپ ( کاهش پسماند) در مناطق 22 و 6 تصریح کرد: به نظر می رسد با ارائه آموزش های لازم و توجیه شهروندان در خصوص مزایای این طرح، نارضایتی موجود کاهش پیدا کند.

وی با تاکید بر لزوم انجام اقدامات اثر بخش در خصوص مزاحمت های صنفی گفت: در حوزه مزاحمت های صنفی اغلب شاهد اطاله رسیدگی و نارضایتی مردم هستیم.

حمیدرضا نصریان رییس سامانه 137 نیز در این جلسه با اشاره به عملکرد مثبت و ارائه خدمات مطلوبتر توسط حوزه خدمات شهری گفت: کاهش پیام های حوزه خدمات شهری ناشی از اقدامات مثبت در راستای رفع مشکلات موجود بوده است.

نصریان با اشاره به ارائه گزارش‌های آسیب شناسی در موضوع آبگرفتگی معابر و لایروبی انهارگفت: توجه به این گزارش از سوی معاونت خدمات شهری موجب بهبود وضعیت در سال جاری گردید.

در جلسه ارتباط مستقیم مدیران ارشد حوزه خدمات شهری، 270 شهروند از طریق تلفن 1888 بصورت مستقیم و بی واسطه درخواست و مشکلات خود را طرح نمودند که تقدیر و تشکر از عملکرد میادین میوه و تره بار، درخواست طعمه گذاری برای جانوران موذی و جمع آوری سگ های بلاصاحب و نظافت معابر از بیشترین موضوعات طرح شده بود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر