کد خبر 482820

مدیرعامل سازمان مدیریت و پیشگیری بحران خبر داد؛

نصب نیمی از "شیرهای برقی قطع سریع گاز هنگام زلزله" در پایتخت

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران گفت: تاکنون بیش از نیمی از شیرهای برقی که امکان قطع سریع گاز هنگام وقوع زلزله را دارند توسط شرکت گاز نصب و تعداد باقیمانده نیز تهیه و در مراحل نصب قرار دارد.

به گزارش اقتصادآنلاین، رضا کرمی‌محمدی با بیان اینکه شرکت گاز استان تهران دغدغه بسیار زیادی درباره افزایش تاب‌آوری و مقاوم‌سازی بیشتر سیستم گاز دارد، گفت: شرکت گاز استان تهران نسبت به مقاوم‌سازی شبکه‌های سیستم گاز همواره پیشگام بوده و اقدامات بسیار خوبی در این حوزه انجام داده است.

کرمی‌محمدی افزود: به‌منظور اتصال سیستم شرکت گاز به سامانه هشدار سریع زلزله باید سیگنالی که سازمان مدیریت بحران برای هشدار ارسال می‌کند در نقطه‌ای  قرار بگیرد که شرکت گاز بتواند این سیگنال را دریافت و بر اساس اطلاعاتی که سیگنال ارائه می‌کند اقدامات خود را تعریف کند؛ زیرا هر سازمان تخصصی می‌داند هنگام وقوع زلزله باید چه مجموعه اقداماتی در قسمت‌ها و بخش‌های بهره برداری خود انجام دهد.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران ادامه داد: خوشبختانه تاکنون بیش از نیمی از شیرهای برقی که امکان قطع سریع گاز هنگام وقوع زلزله را دارند توسط شرکت گاز نصب و تعداد باقیمانده نیز تهیه شده است و در مراحل نصب قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه جلسه مشترکی درباره بررسی اقدامات لازم در رفع موانع موجود در همکاری مشترک شرکت گاز و سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران برگزار شد، عنوان کرد: بر اساس تفاهم‌نامه قبلی همکاری‌های شرکت گاز با سازمان پیشگیری و مدیریت بحران مشخص است. در جلسه‌ای که اخیراً برگزار شد این تفاهم‌نامه دوباره تمدید خواهد شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر