کد خبر 481764
امروز در صحن شورا مطرح شد؛

درخواست دوباره هاشمی از رییس جمهور: تهران را تعطیل کنید/ تذکر به صدا و سیما

رییس شورای شهر تهران با بیان اینکه تعطیلی دو هفته‌ای برای تهران ضروری است، گفت: ریاست جمهور اطمینان داشته باشند که این پیشنهاد توسط کمیسیون تخصصی سلامت شورای شهر تهران مورد بررسی کارشناسی قرار گرفته و پس از تایید در ستاد مقابله با کرونای تهران به تایید استانداری تهران نیز رسیده همه مسیرهایی که باید طی میشده رفته و اکنون توقع اجرای آن را از ریاست محترم جمهور داریم.

اقتصادآنلاین - فائزه مومنی؛ محسن هاشمی در آغاز دویست و چهل و هشتمین جلسه شورای شهر تهران در نطق پیش از دستور خود ضمن تبریک روز کتاب و کتابخوانی گفت: در دنیا چند روز را به کتاب اختصاص داده‌اند و اهمیت کتاب برای مردم ما در ایران بسیار مهم است.

او در ادامه با اشاره به اخبار تخلفات در قراردادهای مشارکتی منطقه ۵ شهرداری تهران گفت: از دستگاه‌های نظارتی که پس از حدود دو دهه، به قراردادهای مدیریت شهری ورود کردند و در جهت احقاق حق شهروندان مسایل را پیگیری می‌کنند، تشکر می‌کنم. این نتیجه شفاف سازی، رویکرد نظارت موثر و تعامل مدیریت شهری در این دوره با دستگاه‌های نظارتی است که قراردادها و اقداماتی که در طول دهه گذشته اتفاق افتاده، به دقت مورد بررسی قرار گیرد و شورای پنجم از هرگونه برخورد غیرسلیقه‌ای، بدون تبعیض و مبتنی بر بررسی‌های کارشناسی با کلیه متخلفان حمایت می‌کند.

هاشمی گفت: اما در این باره تذکری نیز به رسانه ملی دارم که در انعکاس این موضوع به گونه‌ای عمل کرده که مخاطب تصور می‌کند، تخلفات مربوط به این دوره مدیریت شهری است، در حالیکه بازرسی‌ها مربوط به این دوره است و تخلفات عمدتا مربوط به قراردادهایی است که در دهه گذشته منعقد شده است و اگر در این دوره نیز قصوری باشد تداوم روند گذشته است و باید تمامی مقصران براساس نقش و تاثیر خود در تخلفات مورد پیگیرد و مجازات قرار گیرند.

رییس شورای شهر تهران تاکید کرد: انتظار ما از صداوسیما آن است که علاوه برآنکه فرصت پاسخگویی به مسئولان فعلی مدیریت شهری در شفاف‌سازی این پرونده‌ها را فراهم کند، به پرونده‌های بسیار بزرگتری در شهرداری که سالهاست توسط دادسرای نیروهای مسلح و سایر نهادهای نظارتی تحت بررسی است، و شهروندان از شورای شهر انتظار ارائه اطلاعات درباره آن دارند، نیز بپردازد و به افکار عمومی درباره آن گزارش دهد.

او در ادامه با اشاره به وضعیت کرونا در تهران گفت: نکته دیگر در مورد روند افزایشی پاندمی کرونا در تهران و کشور است که به گفته مسئولین وزارت بهداشت، به زودی خطر رسیدن به آمار هزار کشته در روز در کشور وجود دارد.

هاشمی تاکید کرد: محدودیت‌هایی که در هفته گذشته توسط ستاد ملی کرونا، ایجاد شد عملا تاثیر جدی در کاهش تردد و رفتار مردم ایجاد نکرده است بلکه با کاهش ساعات فعالیت اصناف و سیستم حمل ونقل عمومی، فقط موجب افزایش ازدحام که عامل تشدید شیوع کروناست فراهم شده است.

رییس شورای شهر با تاکید بر اینکه پیشنهاد شورای شهر تهران، تعطیلی کامل دو هفته‌ای کلیه فعالیتهای غیرضروری است گفت: این تعطیلی ضروری است چرا که این اقدام تردد شهروندان را کاهش می‌دهد و ریاست محترم جمهور اطمینان داشته باشند که این پیشنهاد توسط کمیسیون تخصصی سلامت شورای شهر تهران مورد بررسی کارشناسی قرار گرفته و پس از تایید در ستاد مقابله با کرونای تهران به تایید استانداری تهران نیز رسیده همه مسیرهایی که باید طی می‌شده را رفته و اکنون توقع اجرای آن را از ریاست محترم جمهور داریم.

ارسال نظر

  • محمد
    ۰ ۰

    آقای هاشمی ایا شما معنی تعطیلی را میدانید؟