کد خبر 473100

در حاشیه بازدید سخنگوی دولت از ایستگاه متروی ولیعصر:

راهکار آنتی کرونایی مدیرعامل اتوبوسرانی؛ شهروندان در اتوبوس با هم حرف نزنند

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه از مردم خواست که در اتوبوس‌ها هم از ماسک استفاده کنند و هم از صحبت کردن پرهیز کنند تا سلامت‌شان بیشتر حفظ شود.

به گزارش اقتصاد آنلاین،‌ محمود ترفع، مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه صبح امروز- شنبه ۱۹ مهر-در حاشیه بازدید سخنگوی دولت از ایستگاه ولیعصر مترو در جمع خبرنگاران درباره امکان کنترل شهروندان برای رعایت اجبار ماسک، گفت: در ایستگاه های اتوبوس رانی و اتوبوس ها امکان کنترل این مساله سخت تر است اما با کمک اجراییات شهرداری و شرکت واحد و بسیج این دو مجموعه در پایانه های اتوبوسرانی و ایستگاه های تقاطعی که جمعیت بیشتری تردد می کنند ، نیروهایی مستقر هستند که هم تذکر می دهند و هم در صورت لزوم برخورد های در چارچوب قانون خواهند داشت و در بیش از صد نقطه در پایانه های اتوبوسرانی هم ماسک به قیمت ۱۵۰۰ تومان توزیع می شود.

او افزود: خواهش من از مردم این است که فاصله اجتماعی را رعایت کنند. شرایط کرونا که فعلا پایدار است خواهش می کنم هم از ماسک استفاده کنند و هم در داخل اتوبوس ها صحبت نکنند تا سلامت شان بیشتر حفظ شود و بعد از استفاده از حمل و نقل عمومی دست خود را ضدعفونی کنند. علی رغم این که ما قبل از مسافرگیری تمامی سطوح را ضدعفونی می کنیم.

ترفع درباره میزان اتوبوسهای پایتخت گفت: تهران هم اکنون شش هزار دستگاه اتوبوس دارد که ۳۵۰۰ دستگاه اتوبوس آن فرسوده است و با توجه به این که سالهاست که دولت از سال ۸۹ اتوبوسی به تهران نداده است هر روز به تعداد اتوبوس های فرسوده پایتخت اضافه می شود در حالی که بر اساس برنامه پنج ساله شورای شهر تهران ما باید ۹ هزار اتوبوس داشته باشیم

بیشتر بخوانید
ارسال نظر