کد خبر 464617

همزمان با بازگشایی مدارس؛

شهردار تهران: اجازه حفاری تا یک ماه در مسیر مدارس را نمی‌دهیم

شهردار تهران گفت: معمولا در دو الی سه هفته اول مهر ماه شرایط انطباق با سال تحصیلی جدید را داریم،‌ حفاری‌های گسترده در مسیرهای اصلی را متوقف می‌کنیم و تلاش می‌کنیم که تردد در مسیرهای اصلی و مسیرهای منتهی به مراکز آموزشی با حداقل عارضه صورت گیرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین، پیروز حناچی، شهردار تهران در جلسه نظارت و هماهنگی بر ترافیک سطح شهر تهران در آغاز سال تحصیلی جدید که صبح امروز برگزار  شد، گفت: هر ساله با بازگشایی مدارس با افزایش ترافیک تا حدود ۳۰ درصدی مواجه هستیم. البته امسال شرایط قدری متفاوت است و با حضور در مرکز کنترل ترافیک هماهنگی های لازم به وجود می‌آید.

او ادامه داد: امسال نیز تمهیداتی هم برای تاکسیرانی و اتوبوسرانی به کار رفته است. هماهنگی‌هایی برای سرویس‌های خاص مدارس صورت گرفته و تایید صلاحت رانندگان تاکسیرانی و تایید صلاحیت به آنها و همچنین اتوبوس‌های خاصی که با مجهز شدن به آرام مدارس در مسیر ترددهای اصلی دانش‌آموزان را جابجا می‌کنند از جمله این اقدامات هستند.

شهردار تهران گفت: معمولا در دو الی سه هفته اول مهر ماه شرایط انطباق با سال تحصیلی جدید را داریم،‌ حفاری‌های گسترده در مسیرهای اصلی را متوقف می‌کنیم و تلاش می‌کنیم که تردد در مسیرهای اصلی و مسیرهای منتهی به مراکز آموزشی با حداقل عارضه صورت گیرد.

حناچی ادامه داد: هر چند امسال آموزش‌ها در دو بخش حضوری و غیرحضوری انجام می‌شود، اما ما باید آمادگی لازم را داشته باشیم و در این زمینه همکارانم در معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران زحمات زیادی کشیدند تا ظرفیت‌ها با حداکثر توان در اختیار شهروندان باشد.

او تاکید کرد: لازم است با آغاز سال تحصیلی شهرداران مناطق تشکیل کارگروه ایمن‌سازی مدارس با مسئولیت شهردار منطقه تشکیل شود تا با شناسایی و رفع نقاط پرخطر در مسیر تردد دانش آموزان، خانواده ها  خیالشان از مسیرهای تردد دانش آموزان آسوده‌تر شوند.

حناچی ادامه داد: نصب علائم و انواع تجهیزات ترافیکی باید در اطراف مدارس صورت گیرد،‌ شناسایی مدارسی که در ترددهای ترافیکی تاثیرگذارند و ارائه راهکار برای آنها توسط شهرداران مناطق لازم است و باید برای آنها برنامه‌هایی صورت گیرد.

شهردار تهران گفت: ارائه خدمات عمومی از سوی شهرداری به کودکان استثنایی نیز از دیگر عواملی است که شهرداری با آموزش و پرورش در این زمینه همکاری می‌کند. نظارت بر ایمن‌سازی مسیرهای تردد دانش‌آموزان و نصب علائم، مسیر تردد دانش‌آموزان آشکارسازی شود و انجام دستورالعمل‌های ایمن‌سازی نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

حناچی با بیان اینکه معمولا ما در یک ماه اول آغاز سال تحصیلی اجازه حفاری گسترده در معابر اصلی را نمی‌دادیم، گفت: این مهم باید مجددا مورد تاکید و توجه شهرداران مناطق قرار گیرد. اگر مدرسه‌ای ظرفیت آن را دارد که توقف و سوار و پیاده کردن دانش‌آموزان از سرویس مدرسه در داخل حیاط صورت گیرد لازم است که از این ظرفیت استفاده شود.

شهردار تهران  با بیان اینکه شهرداران مناطق در تهران باید با مدارس برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی همکاری کند: شهرداران مناطق مناسب‌سازی مسیر حرکتی عابرین پیاده در سطح معابر را نیز  باید مورد توجه قرار دهند. در اجرای پروتکل‌های بهداشتی باید با مدارس حداکثر همکاری صورت گیرد.

حناچی گفت: امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا شرایط قدری متفاوت است اما انشالله با تمهیدات لازم این شرایط را پشت سر خواهیم گذاشت.

 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر