کد خبر 464216

پیش‌بینی پاییز خطرناک در سال‌جاری

مدیرعامل شرکت شهر سالم از آغاز برنامه‌ریزی برای مقابله با موج سوم شیوع کرونا خبر داد و گفت: پاییز سخت و خطرناکی را از نظر افزایش ابتلا به ویروس کرونا پیش‌بینی می‌کنیم.

به گزارش اقتصاد آنلاین؛  حمید چوبینه، مدیرعامل شرکت شهر سالم در نشست شورای معاونین این شرکت اظهارداشت: موج سوم شیوع کرونا خطرناک‌تر از موج‌های قبلی است و افزایش سفرها در شهریور از یک سو و تغییر فصل از سوی دیگر موجب شده پاییز سختی را از نظر افزایش ابتلا به ویروس کرونا پیش‌بینی کنیم. 

وی بیان داشت: همچنین شیوع افسارگسیخته ابتلا به کرونا در کشورهای هند و پاکستان و سایر کشورهای جهان، سرزمین ما را با خطر بیش از پیش مواجه ساخته است.

وی افزود: در فصل پاییز طبق هر سال شیوع سرماخوردگی و آنفولانزا را نیز خواهیم داشت و این موجب افزایش بار مراجعه به مراکز درمانی خواهد شد.

چوبینه یادآور شد: به دلیل مشابهت‌های ابتلا به سرماخوردگی، آنفولاآنزا و کرونا، ممکن است بسیاری از افراد دارای علائم، به مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه کنند که علاوه بر فشار بر کادر درمانی و افزایش هزینه‌های آزمایش‌های تشخیصی، احتمال ابتلا در محیط‌های بیمارستانی نیز افزایش می‌باید. بر این اساس لازم است به سمت اطلاع‌رسانی برای پیشگیری از بیماری‌هایی چون سرماخوردگی و آنفولانزا برویم.

وی با تاکید بر اهمیت و نقش پرونده‌های سلامت الکترونیک در شرایط بحرانی گفت: مسوولیت «پزشک خانواده» و «اورژانس و فوریت‌های پزشکی» شرکت شهر سالم برای مقابله با شیوع کرونا بیش از سایر بخش‌هاست. لذا از کارکنان و بازنشستگان شهرداری تهران درخواست دارم جهت کمک به حفظ تامین سلامتیشان، مسائل و مشکلات درمانی خود را با همکاران پزشک خانواده مطرح کرده تا در سریع‌ترین زمان ممکن، حل مشکل کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری