کد خبر 448897

در واکنش به انتقادات اهالی منطقه۷ مطرح شد:

نصب نکردن آسانسور در ساختمان‌های بالای ۳طبقه غیر مجاز است

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر شهر تهران در واکنش به گزارشهای اهالی منطقه ۷ مبنی بر اینکه برخی از ساختمان‌های در حال ساخت محدوده آسانسور ندارند، گفت: نصب نکردن آسانسور برای مالکان با توجه به شرایط موجود، توجیه اقتصادی ندارد.

 اقتصاد آنلاین - فائزه مومنی؛ بنا بر اخبار رسیده از اهالی ساکن منطقه 7 شهر تهران ،برخی از ساختمان‌های 4طبقه به بالا، از نصب آسانسور خودداری کرده‌اند.

محمد سالاری، رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران در واکنش به گزارشهای مردمی به خبرنگار اقتصاد‌آنلاین گفت: براساس ضوابط و مقررات معماری و شهرسازی ساختمان‌هایی که بیش از 3طبقه ساخته می‌شوند الزام به نصب آسانسور دارند.

او ادامه داد: بیشتر ساختمان هایی که بیش از 4 طبقه ساخته نشده‌اند به دلیل اینکه هزینه تمام شده ساخت ساختمان در گذشته کم بوده و هزینه آسانسور زیاد، ساختمان 5طبقه نمی‌ساختند اما در حال حاضر شرایط متفاوت شده است.

این عضو شورای شهر تهران تاکید کرد: در حال حاضر شهروندان حتی برای ساختمان 3 یا 4طبقه هم آسانسور می‌گذارند زیرا قیمت آسانسور نسبت به ارزش افزوده‌ای که برای ساختمان دارد به شدت پایین است و نصب نکردن آن توجیه اقتصادی ندارد. 

سالاری در پایان تاکید کرد: شهرداری به هیچ عنوان به ساختمان 5 طبقه بدون آسانسور پایان کار نمی‌دهد و درعین حال ساختمان‌های بدون آسانسور هم به قیمت بسیار پایینی خریداری می‌شود و لذا معتقدم گزارشاتی که شهروندان داده‌اند، از دقت کافی برخوردار نبوده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    توی این اروپا این قانون نیست . مردم ما از یکطرف دم از فقر می زنن از طرف دیگه خیلی راحت طلب هستن. خیلی ها در ایران ورزش نمی کنن. پله خودش یه توفیق اجباریه برای خیلی ها .اینجا ما میریم بدنسازی که پله بزنیم اونوقت مردم ما آسانسور می خوان