کد خبر 438927

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر:

شناسایی دقیق دست‌فروشان راه حل معضل بساط گستری در پایتخت است

مفاخریان گفت: نرم افزار سامان بازار در احراز هویت متقاضیان و جانمایی و مدیریت مسئله دست‌فروشی سامان بازار می‌تواند نقش کلیدی ایفا کند.

به گزارش اقتصادآنلاین،  سید علی مفاخریان در جلسه کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران که با موضوع ساماندهی دست‌فروشان برگزار شد، بابیان این‌که دست‌فروشان طیفی از صنوف بدون مجوز هستند، گفت: فعالان این صنوف فاقد اتحادیه یا ارتباط با اتاق اصناف فعالیت می کنند و با وجود آسیب‌پذیری، بسیار آسیب‌زا هستند. چون ماهیت آن‌ها برای مدیریت شهری شفاف نیست؛ بنابراین می‌توانند مشکلاتی پیرامون عبور و مرور برای شهروندان یا کسبه‌ی رسمی ایجاد کنند.

وی تصریح کرد: تأمین زمین و صدور مجوز برای ایجاد روز بازارها در کنار شناسایی دست‌فروشان می‌تواند به ساماندهی کامل افراد بیانجامد.

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر، با تأکید بر این‌که نرم‌افزار سامان باز می‌تواند نقش زیادی در شناسایی ماهیت و ظرفیت‌های موجود برای ساماندهی دست‌فروشان ایفا کند، گفت: تاکنون اطلاعات حدود پنج هزار نفر بر اساس سکونت در تهران، سرپرست خانواده بودن و شاغل نبودن تائید شده است و تعدادی از ثبت‌نام‌شدگان هم به دلیل نقص در اطلاعات واردشده فرصتی برای اصلاح اطلاعات خواهند داشت. برای این افراد با توجه به نوع کسب‌وکارشان در روز بازارها مکان‌یابی می‌شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر