کد خبر 438679

محسن هاشمی: از تصویب طرح توسعه مجلس سوختیم

رئیس شورای شهر با اشاره به تصویب طرح توسعه مجلس گفت: در جلسه خواستیم فعلا آنرا تصویب نکنند و بررسی بیشتری داشته باشیم اما متاسفانه آنرا تصویب کردند و برای همین ما سوختیم و اینجا چیزهایی گفتیم که راحت شیم!

اقتصادآنلاین - فائزه مومنی ؛ محسن هاشمی در پایان دویست و سیزدهمین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران گفت: شورای شهر نسبت به مساله باغات حساس بوده است و لایحه برج باغ‌ها را به خانه باغ تبدیل کرد و خود به خود تعداد پرونده‌های اعتراضی مربوط به باغات زیاد به شورای شهر می‌آید و مجبوریم جلسات فوق‌العاده بگذاریم.

او با اشاره به مصوبه توسعه مجلس شورای اسلامی گفت: از طریق مقامات امنیتی برخی از مکان‌ها به عنوان مکان امنیتی تشخیص داده می‌شود و شرایط ویژه‌ای برای آنها منظور می‌شود،‌مانند منطقه پاستور. مجلس نیز از جمله مکان‌هایی است که از سال‌ها پیش به عنوان یک منطقه ویژه امنیتی تشخیص داده شده است،‌ اما اینکه تکلیف اطراف ان چگونه باشد روشن نبوده است.

رئیس شورای شهر تهران افزود: در شورای عالی شهرسازی لازم بود به این مساله پرداخته شود. اتفاقاتی نیز در گذشته رخ داد و خیابان مردم در آن منطقه ساخت و سازهایی انجام شد که ارتفاع بسیار بلندی هم به رغم آنکه اکنون اجازه بلندمرتبه سازی داده نمی‌شود وجود دارد.

هاشمی با بیام اینکه در گذشته زمین‌ها را می‌خریدند تا ساختمان‌های مسکونی نمایندگان در آنجا ساخته شود اظهار داشت: اصلا قرار نبود ساختمان‌های بلند در آنجا ساخته شود و بعد مقرر شد به ساختمان‌های اداری مجلس تبدیل شود و یکباره دیدیم که دو طرف خیابان مردم را بستند و حصار زشتی هم کشیدند و ما را هم راه نداند، در صورتی که متعلق به شهرداری بود و اسم آن نیز خیابان مردم است.

رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: متوجه شدیم این اقدام را به شورای عالی شهرسازی بردند و این حرکات را قانونی می‌کنند و به نظر می آید نه مشورتی با شهرداری و شورای شهر شده است و اصلا در جریان اتفاقات نیستیم و اقدام اصولی نیست و بیشتر رابطه‌ای کارها شکل می‌گیرد.

هاشمی افزود: در جلسه که حضور پیدا کردم تعجب کردم شهردار هم نبودند و تنها شهردار منطقه حضور  پیدا کردند  و نه دفاعی می‌کنند و نه مخالفتی می‌کنند و فقط توضیح می‌دهند و من درخواست دادم که انرا از دستور خارج کنند تا به آن رسیدگی کنیم.

او افزود: دو خیابان دیگر را نیز به طرح خود وارد می‌کنند و البته مدعی بودند که داریم تکلیف مردم را روشن می‌کنیم. البته یادم است که منافقین پاستور را هم با خمپاره زدند و  امنیت با اینجور موانع ایجاد نمی‌شود و بیشتر باعث اذیت شدن مردم می‌شود.

رئیس شورای شهر با بیان اینکه با این طرح مخالفت نکردیم گفت: در جلسه خواستیم فعلا آنرا تصویب نکنند و بررسی بیشتری داشته باشیم اما متاسفانه آنرا تصویب کردند و برای همین ما سوختیم و اینجا چیزهایی گفتیم که راحت شیم!

بیشتر بخوانید
ارسال نظر