کد خبر 430648

ایجاد ۱۰هزار قبر جدید در بهشت زهرا

معاون شهردار تهران از ایجاد قطعه جدید و قبرچینی ۱۰ هزار قبر جدید در سازمان بهشت زهرا پس از شیوع کرونا خبر داد.

اقتصادآنلاین - فائزه مومنی ، در جریان دویست و هشتمین جلسه شورای شهر تهران، مجتبی یزدانی، معاون خدمات شهری شهرداری تهران گزارشی از اقدامات این معاونت در ایام شیوع کرونا در صحن شورا قرائت کرد.

یزدانی با بیان اینکه همزمان با شیوع کرونا در اواخر بهمن ماه با تشکیل جلساتی با حضور شهردار تهران 5 کارگروه در شهرداری تهران تشکیل شد گفت: حوزه معاونت خدمات شهری به عنوان متولی کارگروه بهد اشت محیط و دفع پسماند جهت آمادگی و مقابله با شیوع بیماری کرونا تعیین گردید.

او ادامه داد: اعضاء این کارگروه متشکل از سازمانهای بهشت زهرا، مدیریت پسماند، میادین میوه و تره بار، آتش نشانی، بوستانها، ساماندهی، پایانه ها، اتوبوسرانی، بهره برداری مترو، شهروند و تاکسیرانی  هستند که به صورت هفتگی جلسات مستمری را در 4 نوبت حضوری و ویدئو کنفرانس برگزار می کنند.

یزدانی با اشاره به فعالیت های سازمان زیباسازی در دو محور اصلی در راستای اطلاع رسانی به شهروندان ادامه داد: همچنین برای هر یک از سازمان ها و شرکت ها شرح وظایف و پروتکل مجزا ابلاغ گردید.

معاون شهردار تهران با اشاره به اقداماتی که برای پرسنل خدمات شهری در نظر گرفته شد تصریح کرد: مقرر گردید تا آموزش پرسنل سازمان ها و شرکت ها، تأمین اقلام و تجهیزات بهداشت فردی از جمله ماسک و دستکش، ضد عفونی کردن ساختمان های اداری – اسکان کارگری، ضد عفونی سطوح و معابر شهری – سرویس های بهداشتی و اجرای طرح غربالگری ویژه پرسنل سازمان های آتش نشانی – بهشت زهرا – میادین تره بار با همکاری شرکت شهر سالم اجرا شود.

یزدانی با اشاره به اقدامات شاخصی که در این مدت انجام گرفت گفت: در سازمان آتش نشانی، طراحی و ساخت 7 دستگاه خودرو سنگین (4 تنی) ویژه انجام عملیات ضدعفونی معابر شهری، تهیه تجهیزات ویژه ضدعفونی و رفع آلودگی شامل  25 دستگاه فوکر،100 دستگاه گندزدائی محیط و مایع ایروپکس S250 از جمله موارد شاخصی بود که در این سازمان به اجرا درآمد.

او همچنین به ضدعفونی اماکن و المان های شهری نیز اشاره کرد و گفت: تاکنون، بازارهای میوه و تره بار 151 مرحله ، بازار بزرگ 25 مرحله ، پایانه های مسافربری برون شهری 25 مرحله  ، محوطه داخلی و خارجی بیمارستانها و درمانگاه ها 563 مرحله ، 434 ایستگاه اتوبوس و بی آر تی ، اماکن عمومی و شهری 2328 مرحله ، پایانه های تاکسی رانی 875 مرحله ، 929  پایانه اتوبوس رانی ، 549  پل عابر پیاده  و188 پمپ بنزین و گاز ضدعفونی شده اند.

او با اشاره به اقداماتی که در میادین میوه و تره بار انجام شد گفت: اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی و راه اندازیفروش غیرحضوری در 13 میدان اصلی از اقداماتی بوده است که دراین حوزه انجام گرفت و در همین راستا شاهد افزایش 41.2 درصدی فروش محصولات در فروردین سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل بودیم.

یزدانی به اقدامات سازمان مدیریت پسماند نیز اشاره کرد و گفت: مکاتبه ودستور توقف کامل پیمان های عملیات تفکیک از مبدأ و جمع آوری پسماندهای خشک تا اطلاع ثانوی توسط مناطق 22 گانه، اخذ حکم دادستان محترم تهران و هماهنگی با ضابطین قضایی جهت اجرایی شدن بند فوق ،  جمع آوری روزانه 100 تن پسماند بیمارستانی از 150 بیمارستان و مراکز درمانی براساس پروتکل های بهداشتی،  برچسب گذاری کیسه های پسماند بیمارستانی پس از گند زدایی و افزایش آهک پاشی با هدف بالا بردن راندمان گندزدایی پسماندهای بیمارستانی از جمله اقداماتی بود که در این مدت در سازمان مدیریت پسماند به اجرا در امد.

همچنین پیمانکاران ا ملزم کردیم تا نسبت به تأمین و به کارگیری تجهیزات حفاظت فردی شامل ماسک ، لباس کار و دستکش اقدام کنند.

یزدانی درخصوص اقدامات انجام شده در سازمان بهشت زهرا گفت: تجهیز مجتمع عروجیان به سردخانه 40 فوتی و 2 سردخانه کندویی، تجهیز و آماده سازی سوله های بحران مستقر در بهشت زهرا (س) و اختصاص 2 دستگاه کانتینر 12 متری یخچال دار، ایجاد قطعه جدید و قبر چینی به تعداد 10 هزار قبر،آغاز طراحی و ساخت مرکز تطهیر مجهز و ایزوله با هدف افزایش ظرفیت پذیرش اموات (عروجیان 2) در مواقع بحرانی در محل سوله های بحران، نظارت دائم بر سیستم تصفیه خانه سالنهای تطهیر بهشت زهرا (س) توسط شرکت آب و فاضلاب استان تهران و نصب دستگاه پایش ازراه دور و کلر زنی در تصفیه خانه  از جمله فعایت های صورت گرفته در مجموعه بهشت زهرای تهران بوده است.

او ادامه داد:  همچنین  سوله های بحران مستقر در بهشت زهرا (س) تجهیز و اماده سازی و 2 دستگاه کانتینر 12 متری  یخچال دار با هماهنگی ستاد معراج شهدا جهت پشتیبانی از سردخانه مرکزی اختصاص پیدا کرد.

یزدانی همچنین با بیان اینکه عطف به مکاتبات شهردار تهران با ریاست بنیاد مستضعفان مبنی بر کمک بلاعوض به گروه های هدف ، طی سه نوبت کمک به کارگران سازمان پسماند و سازمان بهشت زهرا(س) به مبلغ 4 میلیارد تومان، کمک به دستفروشان نیازمند سطح شهر به مبلغ 4 میلیارد تومان از طریق شهرداران مناطق 22 گانه و کمک به دستفروشان نیازمند سطح شهر به مبلغ 5 میلیارد که در حال اقدام است انجام شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر