کد خبر 429328

در گفت‌وگو با اقتصادآنلاین مطرح شد:

چکاپ روزانه ۱۶هزار نفر از کارگران میادین میوه و تره‌بار/ آغاز به کار بازرسان ویژه نامحسوس

رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران از آغاز به کار بازرسان ویژه نامحسوس جهت رصد رعایت نکات بهداشتی در بازارهای میوه و تره‌بار شهر تهران خبر داد.

اقتصادآنلاین - فائزه مومنی؛ زهرا صدراعظم نوری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادآنلاین با اشاره به بازدید سر زده اعضای کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران از بازارهای میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهرانی طی روزهای اخیر گفت: در راستای مصوبات کمیته مقابله با ویروس کرونا بازدید نامحسوسی از میادین میوه و تره بار داشتیم. براساس نظرسنجی از مردم و شرایط کلی میادین وضعیت رضایت‌بخش بود.

او ادامه داد: ۱۶ هزار کارگر در این میادین مشغول به کار هستند که هر روز چکاپ می‌شوند حتی تعدادی از آنها در روزهای اول، مبتلا به کرونا شده‌ بودند که سازمان به سرعت آنها را شناسایی کرده و تحت درمان قرار گرفته‌اند.

نوری اضافه کرد: اما با این وجود طی جلسه‌ای که با معاون خدمات شهری و ریاست سازمان میوه و تره‌بار داشتیم به چند نکته دیگر نیز تاکید شد؛ نحوه گندزدایی و ضدعفونی کردن میادین، استفاده از شیشه به جای پلاستیک جهت جداکردن کانتر فروشنده و خریدار، اطلاع رسانی صوتی در محوطه همه میادین میوه و تره‌بار و تامین مواد ضدعفونی کننده جهت استفاده خریداران در بدو ورود از جمله تاکیدات ما بعد از بازدید از میادین میوه و تره‌بار بود.

نوری با اشاره به فعالیت نامحسوس بازرسان ویژه در میادین میوه و تره‌بار گفت: میادین میوه و تره‌بار مستقیما با سلامت مردم در ارتباط هستند بنابراین نظارت بر آنها باید قوی‌تر از سایر قسمت‌ها باشد به همین دلیل طی روزهای آینده بازرسان ویژه‌ به طور نامحسوس نحوه رعایت نکات بهداشتی در میادین را رصد و چک می‌کنند.

به گفته وی؛ بسته‌بندی کردن بیشتر محصولات عرضه شده در میادین و همچنین توسعه فروش اینترنتی موضوعات دیگری بود  که در این جلسه به آن اشاره شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    اگه رعایت بهداشت نیم بند باشه به زودی تبعاتش دیده میشه.