کد خبر 421031

رییس شورای شهر تهران:

بلایای طبیعی آزمون هم نوع دوستی است/ ایجاد پویش‌های داوطلبانه برای کمک به اقشار محروم

رییس شورای شهر تهران گفت: سوانح طبیعی و بلایا نوعی آزمون همنوع دوستی و انسانیت است.

اقتصادآنلاین- فائزه مومنی ، محسن هاشمی در جلسه علنی روز یکشنبه که به بررسی بودجه لایحه بودجه سال ۹۹ شهرداری تهران اختصاص دارد در نطق  ابتدایی خود گفت:در شرایطی هستیم که مردم دوران سختی را سپری می کنند و ماه پایانی سال دشوار 1398، شاهد بروز وضعیتی خاص در جامعه بدلیل ایپدمی کورنا هستیم.

ابتدا جا دارد که از همه زحمت کشان در عرصه مقابله با کرونا، بخصوص دکتر زالی، رییس ستاد مبارزه با کرونا در تهران و دکتر کرمی، مسئول ستاد مدیریت بحران شهر تهران قدردانی کنم.

وی ادامه داد:این بیماری موجب شده است که هم سلامت جامعه تهدید شود و هم اقتصاد و معیشت بخش قابل توجهی از شهروندان که وابسته به رونق شب عید و ایام پایانی سال می باشد، آسیب ببیند.

کارگران حوزه نظافت،گردشگری، غذایی، فروشندگان، تولید کنندگان و دستفروشان و بسیاری از صنایع وابسته با اختلال در زندگی خود مواجه شده اند.

هاشمی تاکید کرد: اگر در بخش مقابله با کرونا، انتظار اصلی از دولت و حاکمیت برای اقدامات عمومی وجود دارد و شهروندان موظف به رعایت بهداشت فردی هستند، در حوزه معیشت واقتصاد بخش قابل توجهی از جامعه که جزو حقوق بگیران دولت ونهادها نیستند، بار اصلی بردوش خیرین ونیکوکاران است که در حد توان وبضاعت خود، فشار مضاعف بر نگرانی مربوط به سلامت را از پدران ومادرانی که در این ایام شرمنده فرزندان خود هستند بردارد.

به گفته هاشمی سوانح طبیعی و بلایا، نوعی آزمون همنوع دوستی و انسانیت نیز هست که خوشبختانه ایرانیان همواره از آن موفق بیرون آمده اند و در زلزله قبل و سیل ابتدای سال، شاهد جوشش احساسات انسانی و کمکهای مردم به آسیب دیدگان بودیم.

رییس شورای شهر تهران با بیان این که مدیریت شهری که هماهنگ با وزارت بهداشت، در حال انجام وظایف محوله در مقابله با کرونا است گفت:می تواند از زیرساختها و امکانات خود جهت ایجاد پویش های داوطلبانه ومردمی شهروندان جهت کمک به یکدیگر و همچنین تامین کالاهای بهداشتی و پیشگیرانه برای اقشار محروم جامعه استفاده کند که تحرک معاونت اجتماعی شهرداری را ایجاد می کند.

تشکلهای مردم نهاد یا سمن ها که روز سمن ها را نیز پشت سرگذاشتیم، ابزار کارامدی برای سازماندهی و اثربخشی اقدامات داوطلبانه هستند که ستاد سمن های شورای شهر تهران می تواند نقش موثری در این زمینه ایفا کند.

برای کاهش آسیبهای خانواده بزرگ مدیریت شهری نیز در این ایام پیک بیماری، تدابیری از قبیل کاهش نیروی انسانی مستقر در ادارات و تمرکز بر حوزه خدمات شهری ونظافت را می توان پیش بینی کرد.

هاشمی خاطر نشان کرد:اصحاب رسانه نیز توجه داشته باشند که ایجاد فضای پرتنش و افزودن به نگرانی عمومی، ایمنی را کاهش می دهد ومی توان در کنار اطلاع رسانی دقیق و بروز، امید را به جامعه تزریق کرد و در میان زشتی های بیماری، زیبایی های خدمت و همنوع دوستی را برجسته کند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر