کد خبر 412834

در گفت‌وگو با اقتصادآنلاین مطرح شد:

شهرداری سالانه چقدر به کارمندانش حقوق می‌دهد؟/ ابهام جدی در پرداخت دستمزد نیروی شرکت‌ها و سازمان‌ها

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران گفت: طبق اعلام شهرداری آمار دقیقی در ارتباط با پرداخت حقوق و دستمزد کارکنان شرکت‌ها و سازمان‌ها وجود ندارد.

اقتصادآنلاین - فائزه مومنی؛ محمد سالاری در پاسخ به پرسشی مبنی بر صحت‌سنجی منابع تامین متمم بودجه سال 98 شهرداری تهران به خبرنگار اقتصاد آنلاین گفت: من با کلیات متمم بودجه 98 مخالف بودم به این دلیل که درآمدی که از حوزه شهرسازی برای آن باید تامین می‌شد زیاد بود و ما نگران بودیم که اگر این مبلغ تصویب شود امکان تصمیم‌‌گیری‌های متخلفانه و خارج از ضوابط معماری و شهرسازی وجود داشته باشد لذا پیشنهادی به شورا دادیم که طی آن 600میلیارد تومان از منابع اعتباری متمم بودجه کم شد.

او ادامه داد: در حال حاضر 5هزار و سیصد میلیارد تومان تصویب شده که این عدد براساس روندهایی که در گذشته بوده قطعا محقق خواهد شد چرا که تجربه گذشته نشان داده سه ماهه پایانی سال 40 درصد منابع درآمد  و 60 درصد مابقی در 9 ماهه ابتدایی سال محقق می‌شوند.

او در واکنش به این گفته خبرنگار اقتصاد آنلاین که "در ماه‌های ابتدایی سال به دلیل تعدیل عوارض سکته در تحقق درآمدها داشتیم"، گفت: پیش‌بینی‌مان این بود که درمیانه سال با ابلاغ بخشنامه‌ای از سوی حوزه شهرسازی و معماری مبنی بر ایجاد محدودیت و رعایت قوانین و ضوابط رقم 2هزار و 800میلیارد تومانی که در لایحه آمده و مربوط به حوزه شهرسازی است محقق نمی شود که کاهش رقم دادیم و اعضا مصوب کردند.

سالاری تاکید کرد: در حال حاضر 2 هزار و 300 میلیارد تومان از منابع درآمدی متمم بودجه از حوزه شهرسازی، بخشی دیگر از حوزه دریافت وام، فروش املاک و مستغلات و ارزش افزوده تامین خواهد شد که قطعا بخش شهرسازی آن در مسیر طرح تفصیلی خواهد بود.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با بیان اینکه متاسفانه در فرایند بررسی بودجه متمم بخش عمده مصارف اعتبار 5هزار و 300 میلیارد تومانی به حوزه جاری نگهداشت و حقوق ومزایا تخصیص پیدا خواهد کرد، گفت: ما هرساله شاهد این هستیم که اعداد و ارقامی مربوط به پرداخت حقوق و مزایا ناگهان بروز و ظهور پیدا می‌کند این در حالی است که شهرداری تهران بایستی در فرایند ارائه لایحه بودجه این موارد را پیش‌بینی می‌کرد.

این عضو شورای شهر تهران اضافه کرد: ولی به دلیل نیروی قابل توجه انسانی که شهرداری تهران در این مدت جذب کرده شاهد هستیم که 800  تا 850 میلیارد از درآمد حاصل از متمم بودجه صرف حقوق و دستمزد و نگهداشت می‌شود که جای تاسف دارد.

او در پاسخ به این پرسش که این اعداد پیشنهادی تا چه حد صحت سنجی شده‌اند، گفت: ما سعی کردیم در کمیسیون تلفیق و همچنین جلسات هم‌اندیشی مراتب اعتراض خودمان را اعلام کنیم و ظرف چند روز گذشته بحث های زیادی داشتیم و شهرداری نیز یک‌سری گزارش‌هایی را مبتنی اینکه چه میزان حقوق می‌دهد اعلام کرد.

سالاری تاکید کرد: گرچه گزارش‌ها کامل و جامع نبود و نیاز به ارزیابی دارد اما مشخص شد که پرداخت حقوق و دستمزد در شرکت‌ها و سازمان‌ها ابهام جدی وجود دارد و بخشی از حقوق و مزایایی که به شرکت‌ها می‌دهند آمار و ارقام دقیقی ندارد که بنا شد ما به عنوان کمیسیون ورود کنیم و در فرایند تصویب بودجه 99 این موضوعات را راستی‌آزمایی و با صحت سنجی کامل بودجه را تصویب می‌کنیم.

این عضو شورا در پایان اعلام کرد که شهرداری ماهانه 700 تا 800میلیارد تومان یعنی سالانه 10 هزار میلیارد تومان حقوق و دستمزد به کارمندانش می‌دهد!

بیشتر بخوانید
ارسال نظر