کد خبر 357324

رییس شورای شهر تهران:

واکنش هاشمی به اعتصاب کارکنان مترو/ در انتصابات دخالتی ندارم

رییس شورای شهر تهران نسبت به اعتصاب کارکنان مترو واکنش نشان داد.

اقتصادآنلاین- فائزه مومنی ؛ محسن هاشمی،رییس شورای شهر تهران در واکنش به اعتصاب جمعی از کارکنان مترو گفت:با توجه به پیگیری هایی کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران از شرکت بهره برداری متروی تهران مشخص شد که این شرکت هیچ برنامه ای برای تغییر ساختار و شرکتی کردن نیروها ندارد

او ادامه داد: این خبر در فضای مجازی  و رسانه های بیگانه منتشر شده است و صحت ندارد.اعتصاب کارکنان باعث ایجاد اختلاب در ٢میلیون سفر می شود. شورای شهر تهران و بنده به هیچ عنوان در انتصابات معاونت حمل و نقل و شرکت مترو دخالتی نداشته است.

او همچنین در جمع خبرنگاران تاکید کرد:یکی از تذکرات در خصوص تفریغ بودجه سال 97 بود و دیگری مربوط به کیوسک های سطح شهر که علیرغم مصوبات شورای شهر در حال زیاد شدن است و دیگری تذکری در خصوص کارکنان شرکت بهره برداری مترو بود.

رییس شورای شهر تهران  با بیان اینکه در جلسه امروز لایحه ایمن سازی بناهای بلندمرتبه مورد بررسی قرار گرفت، گفت: پس از حادثه پلاسکو موضوع ایمن سازی ساختمان های بلندمرتبه در دستور کار شورا قرار گرفت و این موضوع هم در شورای چهارم و هم در موضوع پنجم مورد توجه بود.

وی با اشاره به حساسیت این لایحه گفت: طی چهار، پنج ماه گذشته لایحه ایمن سازی ساختمان های بلند مرتبه در سه کمیسیون بررسی شد اما کلیات آن در شورا رای نیاورد این نخستین تجربه به این صورت است و لایحه به شهرداری بازگشت تا با ترتیب مناسب تری به شورای شهر ارائه شود و امیدواریم با توجه به اهمیت موضوع هر چه سریع تر این لایحه تکمیل و به شورا بازگردانده شود.

او در توضیح بیشتر تذکر خود که در صحن مطرح کرده بود، گفت: مترو یک حمل و نقل انبوه بر است که اختلال در آن تبعات بدی را در شهر به دنبال دارد که پس از آنکه شائبه ای در خصوص نحوه ساماندهی کارکنان شرکت مترو ایجاد شد، برخی روی این موضوع حاشیه سازی کرده و باعث ناامنی ذهنی این کارکنان شدند. در پیگیری هایی که انجام شد مشخص شد پس از مصوبه ای در خصوص تجمیع نیروهای انتظامی در یگان انتظامی شهرداری و ابلاغ آن، نیروهای نظارتی مترو نیز احتمال دادند شامل حال این تصمیم قرار گیرند و زیر نظر پیمانکار خصوصی  قرار گیرند که این موضوع تکذیب شد و من از شهردار خواستم اگر قرار است حقی از کسی ضایع شود زودتر به آن رسیدگی شود.

هاشمی  در خصوص اصلاحیه انتخابات شورایاری ها نیز گفت: این موضوع در هیات تطبیق فرمانداری قرار دارد و منتظریم پس از تایید آن، آیین نامه شورایاری ها را به صحن بیاوریم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر