کد خبر 354984

معاون مالی و اقتصادی شهرداری تهران در نشست خبری:

٨٠ملک شهرداری را پس گرفتیم/ ۱۷هزار میلیارد تومان از دولت طلب داریم

معاون مالی و اقتصادی شهرداری تهران از بازپس‌گیری ۸۰ملکی که در تصرف برخی افراد بوده است، خبر داد.

اقتصادآنلاین - فائزه مومنی؛ عبدالحمید امامی، معاون مالی اقتصادی شهرداری تهران در اولین نشست خبری خود با بیان اینکه در سال گذشته بیش از ۱۳هزار میلیارد تومان هزینه عملکرد ما بوده است، گفت:  ۵۰۰ میلیارد تومان آن به پیمانکاران و ۴۰۰میلیارد تومان به دستگاه‌ها پرداخت کردیم. همچنین از ۱۴هزار میلیارد پرداختی،۴هزار میلیارد تومان صرف دیون،۸هزار میلیارد تومان صرف هزینه‌های جاری و ۲هزار و ۳۰۰میلیارد تومان صرف هزینه های عمرانی شده است.

او ادامه داد: ۱۰۶درصد بودجه نقدی و ۵۴درصد بودجه غیر نقد محقق شده و بودجه شهرداری تهران در سال جاری ٧درصد افزایش پیدا کرده است.٣هزار میلیارد تومان از بدهی‌مان به بانک‌ها را در ازای طلبمان از دولت تهاتر کردیم.۱۷هزار میلیارد تومان از دولت طلب داریم.

امامی در پاسخ به سوالی مبنی بر تعیین تکلیف نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب اظهار کرد:  بنا داریم سهامداران نمایشگاه بین المللی سئول را در سهام شهر آفتاب شریک کنیم که نمایشگاه‌ها هر دوجا برگزار شود.

او همچنین درباره نتیجه تحقیق و تفحص شورا از املاک واگذار شده شهرداری تهران گفت: درباره ۸۰ملک شهرداری را از طریق پیگیری و کمک  مراجع قضایی  پس گرفتیم.  موارد مورد تحقیق و تفحص شورای شهر محدود بوده است و ما اطلاعات را به آن‌ها دادیم.  

معاون مالی و اقتصادی شهرداری تهران گفت: بنا داریم کارگزاری‌ها را تعطیل و به جای آن تا شهریورماه تالار معاملات ایجاد کنیم.معاملات بالای ۲۵۰میلیارد تومان در تالار انجام می‌شود.ابتدا ۵شرکت و ۲۲منطقه جزو این تالار می‌شوند و بعد مابقی سازمان‌ها هم به آن می‌پیوندند.

او درباره اخباری مبنی بر فروش برنج مخلوط در فروشگاه شهروند اظهار کرد:شهروند بنای تقلب در فروش برنج نداشته است و از طریق بازرسی موضوع را پیگیری می‌کنیم.هیچ دلیلی ندارد که شهرداری خودش را بدنام کرده و آبرویش را وسط بگذارد،هیچ سودی برای ما ندارد.

امامی در پاسخ به سوالی مبنی براینکه چرا بدهی های شهرداری تهران را اعلام نمی‌کنید، اظهار کرد: لیست بدهی های شهرداری را به شورا دادیم و خودش می‌تواند منتشر کند.

معاون حناچی درباره آخرین وضعیت بانک شهر نیز اظهار کرد: بانک شهر در سال  ۹۶،۹۷زیان‌ده بوده است و هیئت مدیره مشخصی نداشته است که صورت‌های مالی ۹۶را تصویب کند. در حال حاضر ۵ نفر هیئت مدیره و  سرپرست دارد.نام ۴نفر دیگر نیز برای بانک مرکزی ارسال کردیم که دو نفر دیگر هم تعیین شوند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر