کد خبر 339644

رئیس شورای شهر تهران:

سه پیام بودجه‌ای شورا به شهروندان تهرانی/کاهش درآمدهای پایتخت از محل شهرسازی

رئیس شورای شهر تهران گفت: جلسه عصر امروز سه پیام روشن برای شهروندان داشت و تأکید شورا بر کاهش هزینه های شهرسازی، استفاده از سرمایه های لجام گسیخته در سطح جامعه و تأکید بر توسعه فضای سبز بود.

اقتصادآنلاین - فائزه مومنی؛ محسن هاشمی در پایان جلسه نوبت عصر روز دوشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه جلسه امروز پیام روشن و اصلاح طلبانه برای مردم تهران داشت، گفت: در بخش درآمدها شورای شهر، درآمدهای حاصل از شهرسازی را کاهش داد و بر استفاده از سرمایه های بخش خصوصی تأکید کرد.

همچنین رئیس کمیسیون سلامت نیز تأکید کرد: درآمدهای حاصل از جرایم قطع درختان به صد درصد توسعه فضای سبز و تملک باغات اختصاص یابد.

هاشمی اضافه کرد: امروز با تصویب اعضای شورا، 500 میلیارد تومان از درآمدهای حاصل از شهرسازی کاسته شد و 500 میلیارد به بخش سرمایه گذاری بخش خصوصی که همان استفاده از نقدینگی افسار گسیخته که در جامعه وجود دارد، افزوده شد.

رئیس شورای شهر تهران افزود: سقف بودجه پیش بینی شده در کمیسیون تلفیق 18 هزار و 200 میلیارد بود که دو رقم 490 و 140 میلیارد به آن اضافه شد.

وی در خصوص جزئیات دیدارش با جهانگیری نیز توضیح داد: ما به عنوان یکی از اعضای جلسه منتظر اعلام جزئیات توسط معاون رئیس جمهور هستیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر