{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 333859

معاون شهردار تهران:

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت:شرایط اعطای طرح ترافیک به خبرنگاران همانند سال گذشته است.

به گزارش اقتصادآنلاین، محسن پورسید آقایی،معاون حمل و نقل شهرداری تهران در حاشیه جلسه امروز شورای شهر تهران گفت:تا زمانی که ابلاغ قانونی در خصوص عدم دریافت عوارض زوج و فرد به شهرداری تهران نشده است، مردم باید عوارض ورود به محدوده را پرداخت کنند. متخلفان فکر نکنند به دلیل ابهام قانون، جرایمشان بخشیده می شود.

وی ادامه داد:از تابستان سال آینده طرحی به نام زوج و فرد نخواهیم داشت. شهروندان می توانند هر روزی که کار داشتند با انتخاب خودشان به محدوده وارد شوند. در هر فصل 20 روز و جمعا در سال 80 روز می توانند وارد محدوده شوند و اگر بخواهند مازاد آن به محدوده بیایند، باید عوارض پرداخت کنند. 

معاون شهردار تهران با بیان اینکه عوارض در محدوده کنترل آلودگی هوا یا همان طرح زوج و فرد سابق نصف رقم طرح ترافیک است،اظهار کرد:ساکنان محدوده زوج و فرد به ازای یک ماشین در هر واحد مسکونی می توانند به صورت نیم بها وارد محدوده کنترل آلودگی هوا شوند. 

او گفت:همچنین در سال آینده میزان تخفیف معاینه فنی برتر از 20 به 25 درصد افزایش خواهد یافت و به شهروندان توصیه می کنیم که حتما معاینه فنی برتر بگیرند.ابهامی که در خصوص دریافت عوارض از محدوده زوج و فرد در لایحه سال گذشته وجود داشت، امسال به طور کامل برطرف شده و شهروندان هم عوارض و هم جریمه باید پرداخت کنند.

معاون شهردار تهران اضافه کرد:البته این توافق را با پلیس راهور کرده ایم که اگر کسانی که وارد محدوده شده و عوارضشان را پرداخت نکرده اند، تا 30 روز مهلت دارند عوارض بدهند و در این صورت جریمه شان بخشیده می شود. اگر بعد از 30 روز عوارضشان را ندهند، علاوه بر عوارض، جریمه هم می شوند.

او ادامه داد:شرایط اعطای طرح ترافیک به خبرنگاران مانند سال گذشته است و بنا داریم تا در جلسه ای با کمیسیون فرهنگی و اجتماعی و عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران، نحوه اعطای طرح به خبرنگاران را بررسی کنیم.

پورسیدآقایی در پایان اظهار کرد:به شهرداری تهران اجازه داده شده است تا نرخ طرح ترافیک را بر اساس میزان تورم تا آخر سال محاسبه و حداکثر تا 15 درصد افزایش دهد. همچنین درباره طرح ترافیک جانبازان و خانواده شهدا و ایثارگران نیز شرایط اعطای طرح مانند سال گذشته است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری