{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 329747

سخنگوی شورای شهر تهران، از افزایش سرعت رسیدگی به برنامه ۵ ساله سوم شهرداری خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین، علی اعطا در حاشیه صد و شانزدهمین جلسه علنی شورای شهر تهران با حضور در جمع خبرنگاران جزئیات جلسه را تشریح و اظهار کرد: در جلسه صبح امروز ادامه بررسی لایحه برنامه سوم توسعه شهر تهران در دستور کار بود و موضوعاتی که امروز مورد بررسی قرار گرفت مربوط به احکام حوزه محیط زیست و اقداماتی بود که شهرداری باید در این حوزه طی ۵ سال آینده انجام دهد.

وی با بیان اینکه در راستای کنترل و کاهش آلودگی هوا از طریق توسعه حمل و نقل عمومی، شهرداری باید اقداماتی را انجام دهد، تصریح کرد: اجرای قانون هوای پاک و بهسازی و نوسازی سامانه حمل و نقل عمومی موضوعات دیگری بود که مورد بحث قرار گرفتند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه مدیریت منابع آب خام موضوع دیگری بود که مورد بحث قرار گرفت، گفت: شهرداری تهران موظف است طی برنامه پنج ساله، برنامه عملیاتی را برای بهره برداری از آب خام تهران تهیه کند که به مواردی از قبیل نگهداشت و بهسازی شبکه نهرها، تهیه قنوات و تعیین تکلیف وضعیت چاه های فاقد مجوز و تغییر الگوی کشت استفاده کرد.

اعطا با بیان اینکه موضوع دیگری که مورد بررسی قرار گرفت مربوط به وظیفه شهرداری در بحث مدیریت پسماند بود، اضافه کرد: یکی از احکام برنامه به حوزه مدیریت پسماند اختصاص دارد که در ذیل آن شهرداری موظف است ضمن برنامه ریزی برای تفکیک از مبدا و همچنین استحصال انرژی پسماند، نسبت به ساماندهی و کنترل و ممانعت از فعالیتهای غیر مجاز و کانون های فعالیت غیر مجاز اقدام کند.

وی با اشاره به اینکه بحث ذخایر زیستی و تقویت شبکه های اکولوژیک شهر تهران موضوع دیگری بود که مورد بحث و بررسی قرار گرفت، عنوان کرد: در برنامه سوم اقدامات شخصی در حوزه تقویب شبکه اکولوژیک تهران، به عنوان مثال رود دره ها، قنوات و دامنه های البرز انجام خواهد شد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه در نهایت ماده ۶۳ لایحه مورد بحث و بررسی قرار گرفت، تصریح کرد: در این ماده طرح جامع فضای سبز شهر تهران مطرح و بنا بر این شد در این دوره تهیه شود و در آن راهکارهای اجرایی برای شهروندان مشخص شود تا بر اساس آن شهروندان بتوانند در بخش توسعه و نگهداشت فضای سبز شهر تهران مشارکت داشته باشند. همچنین در جریان بررسی این ماده یکی از اعضای شورای شهر تهران پیشنهاد داد تا در سطح محلات باغچه های اشتراکی ایجاد شود که این باغچه ها توسط شهروندان اداره، نگه داری و به بهره‌برداری برسند.

وی با بیان اینکه جلسه بعد از ظهر، گفت: در جلسه بعدازظهر مجدداً بررسی لایحه برنامه سوم شهر تهران را از ماده ۶۴ آغاز خواهیم کرد.

اعطا در پاسخ به سوالی درباره کاهش سرعت رسیدگی اعضای شورای شهر تهران برای بررسی برنامه پنج ساله سوم توضیح داد: برنامه پنج ساله سوم شهر تهران دارای ۹۵ ماده است و اعضای شورای شهر در جلسات فوق العاده صبح و بعدازظهر در حال بررسی احکام این لایحه هستند و طبیعی است که در حین رسیدگی حساسیت های ویژه ای از سوی اعضا وجود داشته باشد، البته پیش از آغاز بررسی لوایح سازوکارهایی نیز پیش‌بینی شده است و نسبت به آن سازوکارها عمل می‌شود.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: این در حالی است که پیشنهادهای محدودی همچنان وجود دارد، اما اعضا تلاش می‌کنند تا در جلساتی که صبح و بعدازظهر برگزار می کنند به بررسی لایحه سرعت بیشتری دهند تا در نهایت جزئیات لایحه تا اواسط هفته آینده به پایان برسد و در نهایت تصویب شود.

وی در پاسخ به سئوال دیگری درباره زمان آغاز رسیدگی به بودجه سال ۹۸ شهرداری تهران توضیح داد: در مورد بودجه باید به گونه ای عمل شود که اگر از سوی بخش‌های مختلف اعتراضی وارد شد و هیات تطبیق نسبت به موضوع اعتراض داشت فرصت کافی وجود داشته باشد تا دوباره به شورا برگردد و بازنگری شود.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری