کد خبر 323677

رئیس شورای شهر تهران:

اولویت شهرداری کاهش آلودگی هوا و ترافیک است

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه ۹۳ درصد مردم شهر تهران خواهان کاهش آلودگی هوا و ترافیک هستند، گفت: در این مدت از مدیریت شهری عملکرد چشمگیری نداشته‌ایم.

به گزارش اقتصادآنلاین، محسن هاشمی در چهارمین همایش فصلی مدیران شهرداری تهران اظهار داشت: ای کاش زمان برگزاری نمایشگاه فصلی مدیران تغییر می‌کرد و ابتدا یک مقدار کارها را به پیش می‌برد تا اینجا می‌توانستیم برای اقدامات خود کف بزنیم نه اینکه چیزی برای ارائه نباشد.

وی گفت: به این شکل سخن گفتن سخت می‌شود البته در این مدت شهرداران تهران عوض شدند و امیدواریمحناچی تا آخر دوره پنجم در جمع ما حضور داشته باشد و همایش‌های فصلی را هر شش ماه یکبار برگزار کند تا هزینه‌ها هم کاهش پیدا کند.

رئیس شورای شهر تهران گفت:‌موضوع همایش امروز ابتدا تکریم از افشانی است که به دلیل قانون منع به کارگیری بازنشستگان از خدمات وی محروم شدیم و باعث بی‌ثباتی در سیستم شهرداری ما شد.

هاشمی افزود: ما به دنبال دور زدن قانون در منع به کارگیری بازنشستگان نبودیم و این قانون مربوط به شهرداران نمی‌شود و نتوانستیم استفساریه آن را از مجل دریافت کنیم.

وی گفت: در زمانی که خدمت وزیر کشور برای دریافت حکم حناچی رسیدیم وزیر گفت به افشانی گفتم که می‌توانم برای ادامه کارتان در شهرداری از مقام معظم رهبری اجازه بگیریم ولی افشانی اعلام کرد که به هیچ‌وجه برای خودم این موضوع را پیگیری نمی‌کنم و در شهرداری پستی برای شهردار وجود ندارد و مانند پست‌های دیگر نباید مطرح شود و حاضر نیستم به خاطر بنده مقام معظم رهبری دخالت کنند و این اتفاق بیافتد.

رئیس شورای شهر تهران افزود: در طول شش ماه که افشانی شهردار تهران بود سه ماه آن مواجه به قانون منع به کارگیری بازنشستگان شد ولی باز هم می‌توان گفت کارنامه درخشانی در اتمام پروژه‌های شهری داشت.

هاشمی بیان داشت: بهتر است یادی از محمدعلی نجفی کنیم و اعضای شورای شهر تهران امروز به جای ۲۱ نفر با شهرداران ۳-۴ نفر هستند و آقای نجفی از قدرت جمع‌بندی برای مسائل شهر برخوردار بود و امیدواریم هرکجا هستند موفق باشد.

وی افزود: در مدیریت شهر مسائلی وجود دارد که باید به صورت جدی دائماً تکرار شود.

رئیس شورای شهر تهران گفت: در این زمان کوتاهی که مدیریت می‌کنیم باید به اولویت‌‌ها بپردازیم و از مزیت‌ها استفاده کنیم. در شورای شهر تهران شش کمیسیون داریم که هر کمیسیون اولویت‌ها را مشخص کرده است و باید بر آن اساس اقدام کند.

هاشمی افزود: در کمیته راهبردی سرویس امید نشان می‌دهد که ۹۳ درصد مردم تهران آلودگی هوا و ترافیک را اولویت می‌دانند و در تهران روزانه ۲۰ میلیون سفر شهری اتفاق می‌افتد که تنها توسعه حمل‌ونقل عمومی راهکار حل این مشکل است.

وی گفت: در طول ۴۰ سال گذشته فعالیت‌های زیادی برای معضل آلودگی هوا انجام شده است.

رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: زیرساخت‌های هفت خط مترو فراهم شده است و باید کمتر از هفت میلیون سفر در این خطوط اتفاق نیافتد و در حال حاضر کمتر از ۲.۵ میلیون سفر از مترو استفاده می‌شود و جا دارد این اعداد به هفت میلیون سفر برسد.

هاشمی افزود: باید حمل و نقل با اتوبوس به صورت پاک در تهران انجام شود و رئیس جمهور برای تجهیزات مترو و خرید اتوبوس با وزارت نفت هماهنگی‌های لازم را انجام داده است تا از ۳.۵ میلیون دلار فاینانس استفاده کنیم ولی در این زمینه کند هستیم و توان‌‌مان روز به روز دارد کمتر می‌شود و نیاز است که اولویت ۹۳ درصد مردم تهران را به صورت جدی پیگیری کنیم و شهروندان تلاش‌های ما را احساس کنند.

وی افزود: مسئله دوم در نظرسنجی‌ها آسیب‌های اجتماعی است که در کنار صیانت از فرهنگ دینی و ملی ما باید اقدام شود و تعداد آسیب‌های اجتماعی نیز روز به روز در حال افزایش است و می‌بینیم که مردم از شهرداری تهران انتظار دارند تا قدم‌هایی در این خصوص بردارد.

رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: ساختار شهرداری تهران فربه شده است و چابک نیست و علی‌رغم تعداد پرسنل متأسفانه نارضایتی‌ها پابرجا است و ماهیانه هزار میلیارد تومان از بودجه شهرداری را به خود اختصاص می‌دهد.

هاشمی گفت: یکی دیگر از اولویت‌های کاری حناچی این است که فرایندهای داخل شهرداری باید اصلاح شود.

وی افزود: عملکرد کلی ما در این مدت چشمگیر نبوده است و باید به دنبال افزایش رضایت‌مندی شهروندان برویم و کارها با سرعت بیشتری انجام شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر