{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}

محمد سالاری با انتقاد از آرای دیوان عدالت اداری مبنی بر ابطال مصوبات شورا :

رییس کمیسیون شهر سازی و معماری شورا ی اسلامی شهر تهران گفت : از شاخص های مهم بهبود وضعیت مالی دست یابی به درآمد های پایدار است حال آنکه با ابطال مصوبات شورا همچون اخذ عوارض مازاد بر تراکم شهرداری باید نگران وضعیت مالی شهرداری باشیم .

به گزارش اقتصادآنلاین، محمد سالاری در شصتمین جلسه شورا گفت: امروز نگرانی از وضعیت مالی شهرداری تهران یک نگرانی جدی است و آنطور که همه استحضار دارند وضعیت مالی شهرداری تهران وضعیت مناسب نیست. وی ادامه داد: از چالش های فرا روی مدیریت شهری مشکلات اقتصادی و نحوه کسب درآمد است و یکی از شاخص های بهبود وضعیت درآمدی ، دست یابی به منابع درآمد پایدار است.

سالاری گفت: در چنین شرایطی ما طی سالهای اخیر به ویژه امسال شاهد مصوباتی از دیوان عدالت اداری در خصوص اخذ عوارض به ویژه مربوط به مدیریت شهری تهران هستیم که دست یابی به منابع پایدار را برای مدیریت شهری تهران نا ممکن می سازد.

وی اظهار داشت: دریوز در رسانه نوشتند که مصوبه اخذ عوارض مازاد بر تراکم شورای شهر از سوی دیوان عدالت اداری ابطال شد و ما هنوز نتوانسته ایم با دیوان صحبت کنیم.

رییس کمیسیون شهر سازی و عمکاری شورا خاطر نشان ساخت: این در حالی است که یکی از مطمئن ترین درامدها از طریق صدور پروانه و مازاد تراکم کسب می شود و اینکه در چنین مقطع زمانی چنین مصوبه ای وضع می شود و اینکه دولت هیچ اعتباری به کلان شهر ها پرداخت نمی کند جای سوال دارد و لذا نگرانی جدی از این موضوع وجود دارد و با این وضعیت نمی شود شهر را اداره کرد .

سالاری ادامه داد: این در شرایطی است که ما شاهد ابطال مصوباتی از قبیل اخذ عوارض تابلوهای تبلیغاتی از مراکز تجاری و نیز ابطال اخذ عوارض از آنتن ها و دکل های مخابراتی بودیم و لذا از هیات رییسه شورا می خواهم هر چه سریعتر جلسه ای با مسئولان دیوان عدالت اداری داشته باشند تا این موارد رفع گردد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری