کد خبر 250616

رییس سازمان ورزش شهرداری تهران در گفت‌وگو با اقتصادآنلاین:

تاکید بر برون‌سپاری‌های فعالیت‌های ورزشی به بخش خصوصی/ کاهش تعداد نیروی انسانی از اولویت‌های سازمان ورزش شهرداری

به گفته رییس سازمان ورزش شهرداری تهران باید فعالیت‌های ورزشی سازمان به بخش خصوصی انتقال داده شود تا نظارت افزایش و هزینه‌ها کاهش پیدا کند.

اقتصاد آنلاین - فائزه مومنی؛ محمد رضایی در واکنش به گلایه شهروندان مبنی بر محدود بودن ساعات فعالیت اماکن ورزشی شهرداری برای بانوان به اقتصادآنلاین گفت: در همه مناطق تهران سالن‌هایی تحت عنوان الزهرا داریم که از ساعت 7 و یا شش در غالب ایستگاه‌های تندرستی ویژه بانوان فعال هستند. 56 سالن نیز تا ساعت 8 و نیم شب و همچنین مابقی مجموعه‌ها یک روز در میان تا 10شب  در اختیار خانوم‌ها قرار می‌گیرند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا پراکندگی این سالن‌های ورزشی عادلانه است یا نه، نیز اظهار کرد: سیاست ما  این بود که مجموعه‌هایمان در جنوب شهر بیشتر از شمال تهران باشد چون فضای خصوصی در شمال شهر زیاد است. شمال شهر هم مجموعه‌هایی داریم ولی بخش خصوصی خیلی فعال است و کمبودی نداریم.

رضایی با اشاره به قیمت پایین این مجموعه‌ها ادامه داد: تعرفه دریافتی در این مجموعه‌ها بسیار اندک است و در عین حال بهداشت هم به‌شدت رعایت می‌شود، به همین دلیل استقبال مردم از مراکز ما بسیار زیاد است.

 رییس سازمان ورزش شهرداری تهران اضافه کرد: باید به سمت برون‌سپاری وظایف خودمان و افزایش مشارکت‌های مردمی برویم، فعالیت بخش خصوصی قطعا می‌تواند پاسخگوی نیازهای شهروندان در تمام نقاط شهر باشد اما خود ما برای کیفیت هرچه بیشتر نظارت داشته باشیم و در عین حال از تعداد نیروهای انسانی زیر مجموعه خود کم و هزینه‌ها را کاهش دهیم.

رضایی تاکید کرد: در دوره‌های گذشته رویکرد شورا به گونه‌ای بود که از قسمت‌های دیگر بودجه به ورزش می‌دادند. یعنی معتقد بودند تا می‌شود باید برای ورزش هزینه کرد، به همین دلیل هیچ گاه تعرفه‌های ما را افزایش ندادند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر