کد خبر 575743
رییس جمهوری؛

خدمت رسانی به مناطق زلزله زده اندیکا سرعت بیشتری می‌ گیرد

رییس جمهور با اشاره به اینکه نباید اجازه داد مردم زلزله زده اندیکا در آستانه فصل سرما دچار مشکل شوند، گفت: خدمت رسانی به این مناطق با سرعت بیشتری انجام خواهد شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، آیت الله سید ابراهیم رییسی جمعه در حاشیه حضور در جمع مردم زلزله زده اندیکا اظهارداشت: فرآیند خدمت رسانی از سوی دستگاه های اجرایی به خصوص سپاه و بسیج در این مناطق در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه در این سفر معاون اول رییس جمهوری و همچنین رییس بنیاد مستضعفان کشور وی را همراه کرده اند گفت: وضعیت زندگی مردم زلزله زده یکی از دغدغه های جدی من در طول روزهای اخیر بوده است و به همین دلیل تصمیم گرفتم به صورت میدانی از روند خدمت رسانی های صورت گرفته در منطقه بازدید کنم.

رییس قوه مجریه گفت: بررسی ها نشان می دهد که دستگاه های اجرایی از جمله بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، استانداری، فرمانداری اندیکا، جمعت هلال احمر، ستاد اجرایی فرمان امام و دیگر متولیان امر اقدامات لازم را در دستور کار دارند که جای تقدیر دارد.

آیت‌الله رییسی با بیان اینکه مردم این منطقه از جمله عشایر قدرشنان کشور محسوب می شوند، افزود: امام و رهبری به خوبی عشایر را می شناختند و می شناسند و اینکه از آنها به عنوان ذخایر انقلاب یاد شده امری حقیقی است.

وی ادامه داد: حقیقتا این مردم برای انقلاب و نظام گنجینه های با ارزشی هستند که نباید اجازه داد دچار آسیب شوند.

رییس‌جمهوری از عشایر منطقه اندیکا به عنوان مردمی پرتلاش، تولیدکننده، صبور، مقاوم و همیشه همراه با انقلاب و نظام یاد کرد و گفت: حال که این مردم دچار مشکلاتی شده اند، دولت باید تمام تلاش خود را بکار بگیرد تا نگرانی های آنها کمتر شود.

آیت‌الله رییسی تصریح کرد: در همین راستا دستگاه های مربوطه با مشارکت بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی فرمان امام کارهایی را در دست اقدام دارند؛ همچنین بنیاد مسکن نیز در این منطقه مشغول بکار شده است.

وی یادآورشد: علاوه بر این نیز نیروهای سپاه و بسیج با همان روحیه بسیجی که دارند، همراه با مردم پای کار هستند و به امر خدمت رسانی مشغول هستند.

رییس‌جمهوری با تاکید بر اینکه فصل سرما در مناطق زلزله زده اندیکا زودرس است، گفت: بر همین اساس خدمت رسانی به مردم نیز اقدامات عاجلی می طلبد و امروز با گزارش های ارائه شده، امیدوار شدم که تا پیش از آغاز فصل سرما، وضعیت سکونت مردم ساماندهی خواهد شد.

آیت‌الله رییسی با بیان اینکه انجام کار در این منطقه بسیار سخت است (منطقه کوهستانی است) افزود: برخی از مردم در خصوص چند کیلومتر از جاده های دسترسی مطالباتی داشته اند که از استاندار خوزستان و فرمانداری اندیکا خواسته می شود تا بررسی های لازم را انجام و فرآیند تامین اعتبار برای بهبود مسیرهای دسترسی به منطقه را انجام دهند.

رییس جمهوری امروز(جمعه) در دومین سفر سرزده خود به استان خوزستان به منطفه اندیکا یکی از محروم‌ترین مناطق این استان رفت و در جریان مسائل و مشکلات زلزله‌زدگان قرار گرفت و دستورات لازم را برای رفع مشکلات آنان صادر کرد.

از ۱۲ تا ۱۷ مهر گذشته، پنج زلزله بزرگ، که بزرگترین آن ۵.۷ درجه در مقیاس امواج درونی زمین(ریشتر) در مرز استان‌های خوزستان و چهارمحال و بختیاری حوالی چلگرد رخ داد اندیکا را لرزاند.

به گفته استاندار خوزستان این زمین لرزه‌ها بیش از پنج هزار میلیارد ریال به اندیکا خسارت وارد کرد.

۱۳۰ روستای شهرستان اندیکا بر اثر این زمین لرزه‌ها دچار خسارت شدند. 

شهرستان اندیکا در شمال شرق خوزستان با مرکزیت شهر قلعه خواجه دارای سه بخش و با جمعیت حدود ۸۰ هزار نفر است.

وزیر کشور نیز صبح امروز جمعه برای بررسی وضعیت زلزله دزدگان اندیکا وارد این منطقه شد.

ارسال نظر