کد خبر 552866

وزیر پیشنهادی دفاع دولت سیزدهم کیست؟

رییس جمهوری اسلامی ایران امیر سرتیپ محمدرضا آشتیانی را به عنوان وزیر پیشنهادی خود برای تصدی امور وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح یه مجلس شورای اسلامی معرفی کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، امیر سرتیپ محمدرضا آشتیانی متولد سال ۱۳۳۹ در تهران است. او در سال ۱۳۵۸ به استخدام ارتش جمهوری اسلامی ایران درآمد و وارد دانشگاه افسری امام علی(ع) نیروی زمینی شد.

وی پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه افسری امام علی(ع) با درجه ستوان دومی، دوره مقدماتی رسته پیاده را در مرکز آموزش پیاده شیراز سپری کرد و به لشکر ۲۳ نیروی مخصوص منتقل شد.

امیر سرتیپ آشتیانی در طول سالیان دفاع مقدس رده‌های فرماندهی را پشت سر گذاشته و دوره‌های کارشناسی ارشد مدیریت دفاعی در دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش و دکترای مدیریت دفاعی را در دانشگاه عالی دفاع ملی طی کرده است.

وی در سال ۱۳۷۸ به جانشینی فرمانده نیروی زمینی، سپس به عنوان معاون آماد، پشتیبانی و تحقیقات صنعتی ارتش و در سال ۱۳۸۴ از سوی فرماندهی کل قوا به جانشینی فرمانده کل ارتش منصوب شد.

امیر آشتیانی همچنین پس از تصدی در مسئولیت‌های جانشینی معاونت آماد و پشتیبانی ستادکل نیروهای مسلح، جانشینی معاونت طرح، برنامه و بودجه ستادکل نیروهای مسلح و رییس گروه مدیریت راهبردی و منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح، در سال ۱۳۹۲ به عنوان رییس بازرسی ستادکل نیروهای مسلح منصوب شد.

گزینه پیشنهادی وزارت دفاع، از ۱۱ تیرماه سال ۱۳۹۸ تا کنون با حکم فرماندهی کل قوا عهده‌دار مسئولیت جانشینی رییس ستادکل نیروهای مسلح است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر