کد خبر 532258

رییس مستعفی موساد: فعالیت نظامی علیه ایران را باید افزایش دهیم

رییس مستعفی دستگاه جاسوسی رژیم صهیونیستی در تازه‌ترین لفاظی خواستار افزایش فعالیت نظامی علیه ایران شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، رییس مستعفی موساد، دستگاه جاسوسی رژیم صهیونیستی یکشنبه شب به وقت تهران خواهان افزایش فعالیت نظامی علیه ایران شد.

به نوشته روزنامه «یدیعوت آحارانوت» «یوسی کوهن» رییس مستعفی موساد در سخنرانی در دانشگاه «بار ایلان» گفت: «اسرائیل باید فعالیت‌های نظامی خود را علیه ایران افزایش و به مبارزه با این کشور ادامه دهد تا زمانی که ایرانی‌ها متوجه شوند هر اشتباهی از جانب آنها با پاسخ دردناکی مواجه خواهد شد.»

به نوشته این روزنامه، کوهن قرار است روز سه شنبه مسئولیت خود را به عنوان رییس موساد به پایان برساند .

«آویخای مندلبیت» دادستان کل رژیم صهیونیستی به تازگی خبر داد که وی روند جایگزینی یوسی کوهن با «دیوید بارنیع» معاون موساد را اعلام خواهد کرد.

چند ماه پیش،‌ مندلبیت انتصاب بارنیا را به دلیل عدم تشکیل کابینه جدید در سرزمین‌های اشغالی را متوقف کرده بود. در دسامبر گذشته،‌ «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی بارنیا را به عنوان جایگزین کوهن معرفی کرده بود. این انتصاب بعدا توسط کمیته مشاوره‌ای خدمات شهری مورد تایید قرار گرفت. بارنیا طی 2 سال گذشته به عنوان رییس موساد در حال فعالیت بوده است.

بارنیا در کنار فعالیت در واحد شناسایی نخبگان ارتش رژیم صهیونیستی،‌ در بخش‌های مختلفی در سازمان موساد فعالیت کرده است. وی به ویژه ریاست بخش جذب جاسوس موساد را بر عهده داشته و در بخش شنود الکترونیکی نیز فعالیت داشته است.

انتصاب بارنیا به عنوان رییس جدید موساد مورد تحسین مقام‌های اسبق این سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی قرار گرفته است و وی را شخص مورد احترام در میان سازمان‌های جاسوسی رژیم صهیونیستی معرفی کرده‌اند.

در همان زمان،‌ این برداشت وجود دارد که بارنیا نیز همانند کوهن، احتمالا روند ریسک پذیری تهاجمی را به عنوان رییس موساد در پیش بگیرد. این روند بر خلاف رویکرد «تامیر پاردو» رییس اسبق موساد بوده که تاکید داشته این نهاد جاسوسی باید به جمع آوری اطلاعات ادامه داده و خطرات عملیاتی کمتری را اتخاذ کرده و تلاش کند که همچنان در پشت صحنه باقی بماند.

دیوید بارنیا قرار است تا چند روز آینده فعالیت خود را به عنوان رییس جدید سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی آغاز کند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر