بهترین روش جوانسازی دور چشم

تزریق بوتاکس یکی از بهترین روش های جوانسازی صورت است که توسط مرکز تخصصی دکتر مهرشاد رابط صورت می گیرد.

بهترین روش جوانسازی دور چشم

پوست دور چشم از حساس ترین قسمت های پوست صورت به شمار می رود که همواره در معرض آسیب هایی مانند پف کردن، سیاهی و چروک شدن قرار می گیرد. برخی از افراد برای از بین بردن این آسیب ها به درمان هایی مختلفی همچون عمل های جراحی مختلف روی می آورند، اما باید بگوییم که این عمل های جراحی بهترین روش برای از بین بردن آنها نیست. امروزه با گسترش روش های درمانی نوین درمان های غیر جراحی مانند بوتاکس و تزریق ژل و یا به عبارتی فیلر به بهترین روش های جوانسازی دور چشم تبدیل شده اند. اگر شما نیز به دنبال راهی برای جوانسازی هر چه بهتر و موثرتر دور چشم خود هستید توصیه می کنیم تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

مراقبت های قبل از تزریق بوتاکس زیر چشم

قبل از انجام هرگونه عملی از جمله تزریق بوتاکس، به منظور نتیجه گیری بهتر و کاهش عوارض بعد از عمل نیاز است که مواردی را رعایت کنید. قبل از انجام بوتاکس زیر چشم لازم است که پوست صورت خود را به صورت کامل و تمیز شستشو دهید. دقت داشته باشید که قبل از انجام این کار باید از مصرف مواد دارویی افزایش دهنده پلاکت خون و کاهش دهنده غلظت خون مانند آسپرین، پروفن، ویتامین E و مواد غذایی حاوی جینسینگ و زرشک، عناب، سیر و... خودداری کنید، زیرا امکان ایجاد کبودی و ورم را افزایش می دهند.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس زیر چشم

به منظور مشاهده نتایج مثبت و کاهش عوارض بعد از تزریق بوتاکس زیر چشم، مواردی را باید رعایت کنید. از جمله مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس زیر چشم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • زیر چشم را به مدت 6 تا 8 ساعت ماساژ نداده و فشاری بر آن وارد نکنید، زیرا ممکن است که بوتاکس به قسمت های دیگر حرکت کند.
  • تا 6 الی 7 ساعت پس از بوتاکس سعی کنید که دراز نکشید و به سمت جلو خم نشوید.
  • پس از بوتاکس تا 24 ساعت از حمام آب داغ خودداری کنید. لازم به ذکر است که شستشوی صورت با آب سرد و یا ملایم ایرادی ندارد.
  • از انجام انواع مختلف ورزش های سخت که نیازمند قرارگیری در معرض گرما و نور خورشید هستند جلوگیری کنید.
  • از مصرف نوشیدنی های حاوی الکل تا 24 ساعت بعد از تزریق خودداری کنید.
  • پس از تزریق بوتاکس سر خود را حداقل به مدت 6 الی 7 ساعت در حالت عمودی نگه دارید.
  • تا 24 ساعت پس از تزریق از رفتن به استخر، سونا و جکوزی خودداری کنید.
  • بعد از تزریق بوتاکس ممکن است که دچار سردرد شوید، به همین خاطر توصیه می شود که از مصرف داروهای مسکنی مانند آسپرین و ایبوپروفن خودداری کنید.
  • انجام اعمالی مانند خندیدن، اخم کردن و بالا و پایین بردن ابروها می تواند به تسریع از بین رفتن اثرات بوتاکس کمک کند.

ماندگاری تزریق بوتاکس زیر چشم

تزریق بوتاکس به منظور جوانسازی دور چشم یکی از روش های موقت برای از بین بردن چین و چروک ها و سیاهی های دور چشم است. در واقع ماندگاری تزریق بوتاکس به عوامل بسیاری بستگی داشته و از هر فرد به فرد دیگر متفاوت خواهد بود. از جمله موارد تاثیرگذار در ماندگاری تزریق بوتاکس زیر چشم می توان به تغذیه و سبک زندگی، جنس پوست و... اشاره کرد، اما به طورکلی ماندگاری آن تقریبا 6 ماه است. لازم به ذکر است که اثربخشی و ماندگاری بوتاکس در طی درمان های متوالی طولانی تر خواهد شد، که این امر نیز از فردی به فرد دیگر متغییر است.

فیلر زیر چشم چیست؟

فیلر در واقع موادی هستند که به منظور افزایش حجم و همچنین جوانسازی دور چشم مورد استفاده قرار می گیرد. فیلرها را با عنوان فیلر پوستی و یا حتی فیلر بافت نرم نیز می شناسند. تزریق فیلر زیر چشم راهی بسیار مناسب و کاربردی برای از بین بردن و کاهش سیاهی، گودی و چین و چروک زیر و دور چشم ها بوده و می تواند پوستی شفاف، جوان، شاداب و درخشان را برای شما به ارمغان بیاورد. اثرات جوانسازی دور چشم با استفاده از فیلر زیر چشم، سریع تر از سایر روش های جوانسازی قابل مشاهده خواهد بود، به همین خاطر مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است.

-پف کردگی زیر چشم

تجمع چربی در زیر چشم و یا به عبارتی پف کردگی زیر چشم یکی از نگرانی هایی است که امروزه بسیاری از افراد به ویژه خانم ها با آن مواجه هستند. امروزه برای کاهش و یا از بین بردن این چربی ها و جلوگیری از ایجاد پف کردگی از ژل های مخصوصی استفاده می کنند. استفاده از ژل زیر چشم می تواند در اصلاح ظاهر و در نتیجه جوانسازی دور چشم تاثیر بسیار فراوانی داشته باشد. فیلر زیر چشم و یا به عبارتی ژل زیر چشم اغلب از مواد مختلفی مانند هیالورونیک اسید که ماده ای بسیار ضروری و آبرسان به پوست است، تولید می شوند.

-تورفتگی و سیاهی

تورفتگی ها و سیاهی های به وجود آمده در زیر چشم می توانند چشمان شما را خسته تر و بی رمق تر نشان دهند. با پر کردن تورفتگی های زیر چشم با ژل می توانید پوست این ناحیه را بالاتر آورده و جوانی را به آن ناحیه بازگردانید. لازم به ذکر است که ژل زیر چشم با پر کردن تورفتگی ها و در نتیجه از بین بردن سیاهی های دور چشم، می تواند شفافیت و جذابیت را به صورت شما هدیه دهد. حال اگر شما از لحاظ ژنتیکی مستعد تورفتگی و سیاهی زیر چشم هستید، با استراحت و داشتن تغذیه مناسب نیز نمی توانید از این امر جلوگیری کنید، به همین خاطر تزریق ژل به زیر چشم می تواند گزینه بسیار مناسبی برای شما باشد.

-خطوط پنجه کلاغی

پوست اطراف چشم از لطافت و حساسیت بسیار بالایی برخوردار است، به همین خاطر بیش از سایر قسمت ها دچار پیری می شود. خطوط اطراف گوشه های خارجی چشم را خطوط پنجه کلاغی می گویند. این خطوط یکی از نشانه های روند پیری پوست است. خطوط پنجه کلاغی بر اثر انقباضات عضلانی مداوم ماهیچه های اطراف چشم به وجود می آیند. چشمک زدن و چپ نگاه کردن نیز می تواند در ایجاد این خطوط تاثیرگذار باشند. یکی از راه های درمان خطوط پنجه کلاغی تزریق ژل و بوتاکس است. با تزریق ژل می توان این خطوط را کاهش داد و به طور کامل از بین برد.

جوانسازی چشم

فیلر زیر چشم بهتر است یا بوتاکس؟

این سوال نیز برای شما پیش آمده باشد که فیلر بهتر است یا بوتاکس؟ برای جواب دادن به این سوال باید به بررسی تفاوت های این دو بپردازیم. بوتاکس به منظور کاهش و یا از بین بردن چین و چروک، عضلات مورد نظر را فلج ساخته و بیشتر در قسمت های فوقانی صورت همچون پیشانی و اطراف چشم مورد استفاده قرار می گیرد. ماندگاری بوتاکس 3 تا 4 ماه بوده و با گذشت این مدت باید آن را تمدید کرد. در حالی که فیلر از موادی مانند هیالورونیک اسید تشکیل شده و می تواند چین و چروک های ناشی از حذف چربی زیر چشم را درمان کرده و از بین ببرد. فیلرهای پوستی علاوه بر کاهش چین و چروک زیر چشم در از بین بردن جای زخم و... نیز مورد استفاده قرار می گیرد. مدت زمان ماندگاری فیلر زیر چشم، با توجه به ماده تشکیل دهنده آن متغییر خواهد بود.

این مطلب رپرتاژ آگهی می باشد و توسط تحریریه اقتصاد آنلاین تهیه نشده است.

ارسال نظر