واکسن های کرونای قدیمی اثربخش نیستند؟

آژانس دارویی اتحادیه اروپا اعلام کرد: واکسن های کووید-۱۹ ویژه سویه اُمیکرون می تواند به عنوان دوز یادآور، مصونیت در برابر بیماری را افزایش دهد.

واکسن های کرونای قدیمی اثربخش نیستند؟

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، آژانس دارویی اتحادیه اروپا و سایر تنظیم ‌کنندگان مقررات بهداشت جهانی روز گذشته (جمعه) اعلام کردند: واکسنهای کروناویروس اصلاح شده که دربرگیرنده مولفه سویه اُمیکرون باشند، زمانیکه به عنوان دُز یادآور استفاده شوند، میتوانند مصونیت در برابر بیماری را بهبود بخشند.

آژانس دارویی اتحادیه اروپا اعلام کرد: تنظیم ‌کنندگان مقررات دارویی در جهان موافقت کرده اند تا واکسنهای کووید-۱۹ به روز شده و در برابر سویه های در حال ظهور بیماری بهتر عمل کنند.

کارشناسان این آژانس اظهار داشتند: در حالیکه واکسن‌های موجود کروناویروس همچنان مصونیت خوبی در برابر بستری شدن در بیمارستان و مرگ ناشی از بیماری ایجاد میکنند، اما میزان اثربخشی واکسن با تکامل ویروس، آسیب‌پذیر شده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، در گزارش این آژانس آمده است: به این ترتیب، دُز یادآور دو ظرفیتی به این مفهوم که واکسن هم سویه جدید و هم سویه اصلی را هدف قرار دهد، می‌تواند مصونیت در برابر بیماری را افزایش و گسترش دهد.

منبع: ايسنا
ارسال نظر

آخرین خبر ها