کد خبر 548620
رییس سازمان غذا و دارو اعلام کرد؛

افزایش سرعت واردات واکسن کرونا در دو هفته اخیر

رییس سازمان غذا و دارو با اشاره به افزایش سرعت واردات واکسن کرونا گفت: در دو هفته اخیر به اندازه کل ماقبل واردات داشتیم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از صدا و سیما، محمدرضا شانه ساز در حاشیه مراسم تقدیر از فعالان سلامت نیرو‌های مسلح درباره افزایش سرعت واکسیناسیون افزود: بالاخره ورود محصولات داخلی به بازار یکی از علت هاست و تاکنون حدود یک میلیون دز واکسن داخلی وارد چرخه شده است و ما هر وقت خودمان تولید می‌کنیم پیامی هم به خارج می‌رسد که همکاری هایشان را بیشتر کنند تا بازار ایران را بتوانند حفظ کنند.
وی گفت: البته پیگیری‌های دیپلماتیک وزارت امورخارجه و وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی موثر بود و ما تاکنون ۱۰ میلیون دز واردات داشتیم و تا آخر هفته محموله‌های جدیدی وارد می‌شود و کف آن دو میلیون دز خواهد بود.

 شانه ساز درباره دیگر واکسن‌های ایرانی هم گفت: کووبرکت که وارد عرصه شده و پاستور هم مجوز گرفته است و به زودی مجوز‌های دیگر هم صادر می‌شو د و فکر می‌کنیم تا یک ماه آینده واکسن پاستور بیاید و بقیه هم به سرعت وارد عرصه تولید خواهند شد.
رئیس سازمان غذا و دارو درباره علت کمبود دارو‌های کرونا هم گفت: کمبودی در این خصوص وجود ندارد و فقط برخی مراکز مشکل نقدینگی دارند و میزان طلب‌ها عدد بزرگی است، اما قول دادند امروز و فردا بخش مهمی را به صورت اوراق یا نقدینگی تامین کنند.
وی به مردم اطمینان داد به هیچ وجه نگران واکسن نباشند و قطعا تکیه اصلی تولید داخل است.
دکتر شانه ساز در پاسخ به سوالی همچنین عملکرد ستاد کل نیرو‌های مسلح را در بحث مبارزه با بیماری کرونا عالی توصیف کرد و گفت: از روز نخست ستاد کل جزو نقش آفرین‌ها بود.
جانبابایی معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هم در مصاحبه با خبرنگار ما درباره آخرین وضع تخت‌های بیمارستانی گفت: شرایط بسیار سختی به لحاظ تعداد بیماران داریم و ظرفیت تخت‌های ما محدود است و با سنگین‌ترین موج هم اکنون مواجه ایم.
وی افزود: بیشترین مشکل ما در تهران است و مشکلات ما در شهرستان‌ها کمتر است و اکنون بیش از چهار تا پنج هزار نفر را سرپایی درمان می‌کنیم.

حجم ویدیو: 1.49M | مدت زمان ویدیو: 00:00:47
ارسال نظر