کد خبر 534280

افزایش طول عمر با سبزیجات

مطالعه منتشر شده توسط انجمن بهداشت آمریکا در مارس۲۰۲۱ و توسط محققان دانشکده بهداشت عمومی هاروارد نشان داد که خوردن مقدار متعادل میوه و سبزی می‌تواند به ما در افزایش طول عمر کمک کند. بر اساس این پژوهش، فقط دو وعده میوه و سه وعده سبزیجات می‌تواند میزان مرگ و میر را کاهش دهد. با این حال، خوردن بیشتر از آن هیچ مزیت اضافی ندارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، نویسنده اصلی این مطالعه،  دانگ وانگ، متخصص اپیدمیولوژیست و عضو هیات علمی پزشکی دانشکده پزشکی هاروارد و بیمارستان بریگام و زنان در بوستون معتقد است که سه وعده میوه و سبزیجات، مقدار مطلوب مصرف این محصولات طبیعی است که می‌توان برای کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های اساسی مصرف کرد.

اما همانطور که از طرف محقق اصلی در مورد افزایش طول عمر خوددن میوه ها، توصیه شده است، همه میوه‌ها و سبزیجات مفید نیستند. برخی از میوه‌ها و سبزیجات از سایر میوه‌ها بهتر هستند و می‌توانند در افزایش طول عمر مفید باشند. سبزیجات برگ دار و سبزیجات نشاسته ای، کمتر می‌تواند به کاهش خطر بیماری‌های مزمن کمک کند.

سبزیجات و میوه‌های توصیه شده

سبزیجات برگ سبز: اسفناج، کلم، سبزی شلغم.

سبزیجات سرشار از بتا کاروتن: هویج، سیب زمینی شیرین، کلم بروکلی

مرکبات و توت ها: پرتقال، توت، توت فرنگی

سبزیجات و میوه‌ها برای جلوگیری از:

سبزیجات نشاسته ای: نخود، ذرت و سیب زمینی

بررسی مزایای مصرف ۵ وعده میوه و سبزی پس از یک مطالعه تجربی که توسط وانگ و همکارانش روی تقریباً دو میلیون بزرگسال در سراسر جهان انجام شد، مشخص شد.

قانون ۵ وعده میوه و سبزیجات، فقط یکی از راه‌های افزایش طول عمر است. چندین مورد دیگر نیز وجود دارند که می‌توانند به شما کمک کنند از یک زندگی طولانی و سالم لذت ببرید مانند پیروی از یک رژیم غذایی مدیترانه‌ای و توجه به سلامت روان.

مطالعات نشان می‌دهد که رژیم مدیترانه‌ای می‌تواند خطر ابتلا به دیابت نوع ۲، بیماری‌های قلبی را کاهش دهد و حتی به حفظ وزن سالم کمک کند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر