کد خبر 514764

تشدید اختلاف بین انگلیس و اتحادیه اروپا در زمینه واکسن

اورسولا فون درلاین رییس نهاد اجرایی اتحادیه اروپا با اشاره به اختلافات این اتحادیه با انگلیس و آمریکا، خواستار کاهش محدودیت ها در صادرات واکسن کرونا شد.

به گزارش رویترز، فون درلاین رییس کمیسیون اروپا با توجه به صادرات بیشترین محموله های واکسن کرونا از این قاره به دیگر کشورها، در گفت وگو با روزنامه ایتالیایی لاریپابلیکا، خواستار پرهیز بیشتر از ایجاد محدودیت به همراه مقابله به مثل شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، وی افزود: اتحادیه اروپا با بریتانیا درباره صادرات واکسن، تماس دارد، اما از ارایه جزئیات مذکراتش با بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس خودداری کرد و افزود: درباره اقدام متقابل و سازوکار مورد نیاز آن با سران دیگر کشورهای در نشست پنجشنبه آینده گفت و گو خواهد شد.

رییس نهاد اجرایی اتحادیه اروپا ابراز اطمینان قطعی کرد که اروپا تا پایان تابستان به هدف واکسیناسیون ۷۰ درصد شهروندانش به رغم تعلیق ها و تاخیرها در  کاربرد واکسن آسترازنکا در پی انتشار گزارش هایی در باره لخته شدن خون کسانی که این واکسن را دریافت کرده اند، دست یابد.

وی افزود: بررسی واکسن اسپوتنیک روسیه در نهاد نظارتی و تنظیم مقررات دارویی اروپا "اما" برای تائید کاربرد آن ادامه دارد، اما تاکنون ظرفیتی برای تولید آن ایجاد نشده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر