کد خبر 510693

مرگ ۲شهروند کره جنوبی پس از تزریق واکسن آسترازنکا

پس از مرگ دو نفر ازشهروندان کره جنوبی در پی تزریق واکسن کرونای آسترازنکا، مقامات این کشور خواستار بررسی فوری علت مرگ آنان شدند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، مقامات کره جنوبی روز چهارشنبه دستور بررسی علت مرگ دو نفر ازشهروندان این کشور را که بیماری پیش زمینه ای داشتند و در طی چند روز پس از دریافت واکسن بریتانیایی-سوئدی آسترازنکا AstraZeneca جان خود را از دست دادند، صادر کردند.

خبرگزاری یونهاپ کره گزارش داد که یکی از این دو نفر، فرد 63 ساله ای بود که با بیماری مغزی-عروقی در خانه سالمندان بستری بود و پس از تزریق واکسن آسترازنکا علائم (کرونا) از جمله تب شدید را نشان داد.

بر اساس اعلام یونهاپ، این فرد روز سه شنبه به بیمارستان بزرگتری منتقل شد، اما پس از بروز علائم مسمومیت خون و ذات الریه درگذشت.

فرد دیگری که در بیشتر از 50 سال سن داشت و مبتلا به بیماری قلبی و دیابت بود روز چهارشنبه پس از چندین حمله قلبی درگذشت. وی یک روز قبل واکسن مشابهی دریافت کرده بود.

یک مقام مسئول در آژانس کنترل و پیشگیری از بیماری های کرهKDCA  به رویترز گفت که در حال تحقیق در مورد علت مرگ این افراد است اما جزئیات گزارش یونهاپ را توضیح نداد یا تأیید نکرد.

سخنگوی AstraZeneca در سئول نیز اعلام کرد که این شرکت در حال حاضر نظری در این باره ندارد.

کره جنوبی هفته گذشته واکسیناسیون جمعیت خود را آغاز کرد. آژانس کنترل و پیشگیری از بیماری های کرهKDCA   در بیانیه ای اعلام کرد تا سه شنبه نیمه شب 85 هزار و 904 نفر اولین دوز واکسن AstraZeneca را دریافت کرده و 1524 نفر دیگر واکسن فایزر تزریق کرده اند.

کره جنوبی روز سه شنبه از ثبت 444 مورد جدید ابتلا به کرونا خبر داد که نسبت به 344 مورد اعلام شده در روز دوشنبه روند افزایشی نشان می دهد. شمار مبتلایان این کشور به 90816 نفر افزایش یافته و تعداد مرگ و میر نیز به 1612 نفر رسیده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر