کد خبر 507173

عضو کمیته علمی و مشورتی ستاد مقابله با کرونا اعلام کرد؛

علائم کرونای جهش یافته انگلیسی

عضو کمیته علمی و مشورتی ستاد مقابله با کرونا با بیان اینکه میزان بیماری در کشور رو به افزایش است، هشدار داد که اگر به همین منوال افزایش بیماری پیش رود باید منتظر موج چهارم بیماری در کشور باشیم و به هر حال هر موجی از بیماری که ایجاد شود با مرگ و میر و تعداد زیادی بستری بیماران و بیماران بدحال همراه است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، مینو محرز درباره وضعیت بیماری کووید-۱۹ در کشور و احتمال بروز موج چهارم به عنوان یک پیک خطرناک، گفت: در حال حاضر بیماری در حال افزایش است و به صورت بدی دارد میزان بیماری بالا می‌رود. زیرا گردش ویروس جهش یافته‌ای که در انگلیس جهش پیدا کرده، در حال افزایش است و این ویروس هم سرعت انتقال بسیار بالایی دارد.

وی افزود: البته باید توجه کرد که وقتی تعداد بیماران افزایش یابد، تبعا تعداد بیماران بدحال و نوع شدید بیماری و کشندگی هم بیشتر می‌شود. سرعت انتقال ویروس جهش یافته انگلیسی بسیار بسیار بالاست و بر همین اساس می‌تواند تعداد بیماران بدحال و میزان مرگ و میر را با افزایش تعداد بیماران در افراد، افزایش دهد.

محرز گفت: علائم این ویروس جهش‌یافته انگلیسی با ویروس قبلی تفاوتی ندارد. صرفا قدرت سرایتش بسیار بالاتر است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر در آستانه تعطیلات نوروز هستیم و مردم از خانه ها بیرون آمده‌اند و رفت و آمد دارند و همین موضوع منجر به افزایش بیماری شده است، گفت: به محض اینکه مردم کرونا را فراموش می‌کنند و پروتکل‌های بهداشتی را جدی نمی‌گیرند، کرونا افزایش پیدا می‌کند. توصیه ما این است که مانند گذشته عمل کنند.

این متخصص عفونی ادامه داد: خواهشم از مردم این است که اصلا از حالا برای عید برنامه ریزی نکنند؛ چراکه اصلا مشخص نیست که وضعیت بیماری به چه صورت پیش می‌رود. تنها اقدامی که باید انجام شود، رعایت پروتکل‌ها مانند حفظ فاصله‌گذاری فیزیکی، استفاده از ماسک و... است.

محرز تاکید کرد: اگر به همین منوال افزایش بیماری پیش رود باید منتظر موج چهارم بیماری در کشور باشیم و به هر حال هر موجی از بیماری که ایجاد شود با مرگ و میر و تعداد زیادی بستری بیماران و بیماران بدحال همراه است. باید سعی کنیم که موج جدیدی از بیماری در کشور ایجاد نشود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۲ ۰

  انشاالله خداوند فرشته گانی رومیفرسته روی زمین تااین فرشته های پاک معصوم رونجات میدند انشالله

 • محمود اصفهانی نژاد
  ۱ ۱

  مردم خودشون باید رعایت کنند.و اگر رعایت نکنند چه بسا خود و دیگران را به کام مرگ حتمی میکشانند لذا دولتمردان بایستی وقتی رفت و آمد زیاد شدهدجلو ترددها رو به جدی بگیرتد.تا باعث اشاعه و سرایت بیماری به دیگر مناطق نشود از همین الان بایستی پیشگیری کرد که فردا دیره

 • ناشناس
  ۲ ۱

  یک ویروس ایرانی هم درست کنید

 • امیر
  ۵ ۱

  دیگه مهم نیست مردن ما این همه تلاش خدمت میکنیم دانشگاه رفتیم تلاش کردیم یجا نمیبرنمون سر کار این همه اهواز ماهشهر شرکت صنعتی دارن فقط آلایندگی هاش مال ماست ....