کد خبر 503986

به دلیل وجود گزارش‌هایی از عوارض جانبی؛

هند واکسن فایزر را تایید نکرد

سازمان کنترل داروی هند به دلیل وجود گزارش هایی از عوارض جانبی شدید واکسن فایزر در کشورهای دیگر، تایید ایمنی این واکسن را رد کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، سازمان کنترل استاندارد داروهای مرکزی هند در خواست فایزر برای تأیید واکسن بدون یک آزمایش کوچک جهت بررسی ایمنی واکسن روی مردم این کشور را رد کرده بود. درنهایت این شرکت آمریکایی از استفاده اضطراری واکسن این شرکت در هند صرفنظر کرد.

سازمان کنترل داروی هند «DCGI»،  به دلیل وجود گزارشاتی در مورد بروز معلولیت، آنافیلاکسی و سایر موارد شدید عوارض پس از تأیید واکسن در برخی دیگر از کشورها، تأیید این واکسن را رد کرده است.

سازمان کنترل داروی هند، از اواخر دسامبر (آذرماه) به فایزر حداقل سه بار فرصت داده تا در کمیته تخصصی حاضر شود و شواهد کافی را برای تأیید واکسن ارائه دهد، با این وجود شرکت فایزر در کمیته مذکور حاضر نشده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • حسین
    ۰ ۲

    ولی در عوض واکسن کوبایی سراسر منفعت است و باعث سلامتی کامل همراه با شادی خواهد بود !!

  • سعید
    ۰ ۰

    این آقا حسین گویی سهام شرکت فایزر را دارند که اینقدر از تایید نشدنش ناراحت شدند . هند که دیگه کشور اسلامی و یا مخالف غرب نیست ، تحریم هم که نیست ، حالا غربگداها می خوان چی را بهانه کنند ؟ ذکر این نکته هم لازمه که هند یکی از بزرگترین و معتربرترین کشورهای تولید کننده واکسن و دارو است که علاوه بر شرکتهای بومی خودش حتی برای سایر شرکتهای دارویی خارجی هم دارو تولید می کند .