کد خبر 497695

چگونه اضطراب را به طور طبیعی درمان کنیم؟

درمان‌های طبیعی برای اضطراب و استرس برای بسیاری از افراد که استرس و اضطراب مزمن دارند، بسیار مهم است. آن‌ها با علائمی مانند تنش عصبی، تپش قلب و درد قفسه سینه مواجه هستند. در واقع، اضطراب از جمله شایع‌ترین مسائل بهداشت روان است که اغلب افراد مایلند راهی طبیعی برای حل آن بیابند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، برخی بیماری‌ها مانند پرکاری تیروئید می‌تواند منجر به اختلال اضطراب شود بنابراین دریافت یک تشخیص دقیق می‌تواند اطمینان ایجاد کند که فرد بهترین درمان را دریافت می‌کند.

ورزش کنید

ورزش ممکن است به درمان اضطراب کمک کند. ورزش یک روش عالی برای سوزاندن انرژی اضطراب آور است و تحقیقات نیز این ایده را تایید می‌کنند.   به عنوان مثال، یک بررسی در سال ۲۰۱۵ بر روی ۱۲ آزمودنی  کنترل شده تصادفی نشان داد که ورزش ممکن است درمانی برای اضطراب باشد.

مدیتیشن انجام دهید

مدیتیشن می‌تواند به کند شدن افکار منفی کمک کند، و مدیریت استرس و اضطراب را آسان‌تر می‌کند. طیف گسترده‌ای از سبک‌های مراقبه، از جمله ذهن آگاهی و مراقبه در طول یوگا، ممکن است برای کنترل اضطراب  کمک کند.

یادداشت بنویسید

نوشتن یافتن راهی برای بیان اضطراب می‌تواند احساس کنترل پذیری بیشتری در آن ایجاد کند. برخی تحقیقات نشان می‌دهد که یادداشت یا خاطره نویسی و سایر اشکال نوشتاری می‌تواند به افراد کمک کند تا بهتر با اضطراب کنار بیایند. به عنوان مثال یک مطالعه در سال ۲۰۱۶ نشان داد که نوشتن خلاق ممکن است به کودکان و نوجوانان کمک کند تا اضطراب را کنترل کنند.

استراتژی‌های مدیریت زمان را استفاده کنید

برخی از افراد در صورت داشتن بیش از حد تعهدات یکباره احساس اضطراب می‌کنند. این‌ها ممکن است شامل فعالیت‌های مربوط به خانواده، شغل و سلامتی باشد. داشتن برنامه‌ای برای اقدام ضروری بعدی می‌تواند به شما در حفظ این اضطراب کمک کند. استراتژی‌های موثر مدیریت زمان می‌تواند به افراد کمک کند تا همزمان روی یک کار تمرکز کنند.

  آروماتراپی را امتحان کنید

بوییدن روغن‌های گیاهی تسکین دهنده می‌تواند به کاهش استرس و اضطراب کمک کند. برخی رایحه‌ها برای برخی افراد، بهتر از دیگران است، بنابراین آزمایش گزینه‌های مختلف را در نظر بگیرید. اسطوخودوس ممکن است به خصوص مفید باشد. مطالعه‌ای در سال ۲۰۱۲ اثرات رایحه درمانی با اسطوخودوس بر بی خوابی را در ۶۷ زن ۴۵ تا ۵۵ ساله آزمایش کرد. نتایج نشان می‌دهد که رایحه درمانی ممکن است ضربان قلب را در کوتاه مدت کاهش دهد و به راحتی در خواب در طولانی مدت کمک کند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر