قهوه اسپرسو عمر را طولانی‌تر می‌کند؟

نتایج یک پژوهش جدید در حوزه تغذیه نشان می‌دهد که نوشیدن روزانه اسپرسو می‌تواند عمر افراد را طولانی‌تر کند. این خبر در شرایطی منتشر می‌شود که بسیاری از افراد در سراسر جهان عادت دارند صبح‌ها قهوه به سبک ایتالیایی (اسپرسو) بنوشند.

قهوه اسپرسو عمر را طولانی‌تر می‌کند؟

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، از مدتی پیش محققان به این نتیجه رسیده بودند که قهوه اسپرسو می‌تواند از بیماری‌های قلبی عروقی و سرطان جلوگیری کند و اکنون به نظر می‌رسد اسپرسو به افزایش طول عمر نیز کمک خواهد کرد.

مطالعه جدیدی که در ۳۱ دسامبر سال ۲۰۲۰ در ژورنال تغذیه ایالات متحده منتشر شده است، رابطه بین سلامتی ۲۰۴۸۷ نفر و مصرف روزانه قهوه "به سبک ایتالیایی" یا همان اسپرسو را بررسی کرده است. در ابتدای آزمایش هیچ یک از شرکت کنندگان به بیماری قلبی عروقی یا سرطان مبتلا نبودند و هر کدام بیش از هشت سال هر روز حدود ۳۰ میلی لیتر یا بیشتر اسپرسو می‌نوشید.

دانشمندان بر اساس اطلاعات رژیم غذایی شرکت کنندگان دریافتند که در مقایسه با افرادی که قهوه نمی‌نوشیدند، افرادی که قهوه مصرف می‌کردند، خطر ابتلا به انواع بیماری و مرگ و میر را کاهش می‌دهند.

این خبر می‌تواند یک خبر جذاب برای عاشقان قهوه و افرادی باشد که عادت دارند مدام کافئین مصرف کنند، البته به این موضوع نیز دقت داشته باشید که زیاده روی در مصرف قهوه با افزایش خطر ابتلا به تپش قلب، اضطراب یا بی خوابی همراه است.

ارسال نظر