کد خبر 493945

خوراکی‌های خطرناکی که عمر را کوتاه می‌کند +عکس

تبعیت از یک رژیم غذایی سالم می‌تواند یک نقطه عطف مهم برای سلامتی باشد، با این وجود بسیاری از افراد بدون توجه به اهمیت تغذیه سالم خوراکی‌هایی را مصرف می‌کنند که ممکن است عمرشان را کوتاه کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، مطالعات جدید نشان می‌دهند که می‌توان با کاهش یا حذف مصرف برخی خوراکی‌ها به سلامت و پیشگیری از مرگ زودهنگام کمک کرد:

نوشیدنی‌های شیرین

نوشابه

یکی از محبوب‌ترین نوشیدنی‌های شیرین را می‌توان نوشابه دانست، همه ما از مضرات خطرناک نوشابه آگاهیم، اما در کنار همه مضرات، نوشابه می‌تواند با خطر مرگ همراه باشد. این نوشیدنی و دیگر نوشیدنی‌های اشباع شده با شکر، با افزایش خطر دیابت، افزایش فشار خون و خطر بیماری قلبی همراه است.

خوراکی‌های منجمد

وعده‌های غذایی منجمد برای افراد پرمشغله بسیار محبوبند، اما متاسفانه این نوع غذا‌ها که دارای مواد افزودنی زیادی هستند می‌توانند برای سلامتی افراد بسیار مضر باشند.

گوشت فرآوری شده

سوسیس فست فود

گوشت‌های فرآوری شده شامل انواع سوسیس، کالباس و بیکن، دسته‌ای از مواد غیر طبیعی هستند که می‌توانند برای سلامتی شما مضر باشند.

تنقلات شور

چیپس

تنقلات شور مانند بیسکویت ها، چیپس، پفک و مواردی مشابه را می‌توان از خوراکی‌های بسیار ناسالم برای سلامتی دانست که می‌توانند خطر مرگ افراد را افزایش دهند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر