کد خبر 490519

پرسش از یک مقام مسئول؛

ایرلاین‌های ایرانی شرایط لازم برای واردات واکسن کرونا را دارند؟

جهانی گفت:آمادگی انتقال واکسن کرونا را داریم اما تاکنون وزارت بهداشت درباره شرایط نگهداری واکسن با ایران‌ایر صحبتی نکرده‌است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، حسین جهانی مدیرکل روابط عمومی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران( ایران ایر)،  با بیان اینکه وزارت بهداشت و درمان کشور درباره شرایط نگهداری واکسن‌کرونا صحبتی با شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران نکرده است گفت: پیش از این جلسات و هماهنگی‌های زیادی در رابطه با واردات واکسن کرونا بین وزارت راه و شهرسازی و وزارت بهداشت صورت گرفته، اما با شرکت ایران ایر در مورد شرایط و نگهداری آن صحبتی نشده است.

او اظهار کرد: شرکت هواپیمایی ایران ایر آمادگی کامل برای جابه جای و حمل واکسن کرونا را دارد، اما تاکنون وزارت بهداشت و درمان کشور درباره شرایط محیطی و نگهداری از این واکسن و همچنین چگونگی انتقال از جمله آنکه به صورت یخچالی و یا سردخانه‌ای حمل شود اظهار نظری نکرده است.

مدیر کل روابط عمومی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه شرکت ایران ایر دارای یک فروند هواپیمای کارگو برای واردات واکسن کرونا است ادامه داد: شرکت هواپیمایی ایران ایر با همکاری معاونت مهندسی و تعمیرات خود قابلیت آن را دارد که هواپیما‌های مسافری خود را به هواپیمای باری برای حمل واکسن‌کرونا تبدیل کند.

او اظهار کرد: هم اکنون یک فروند هواپیمای ۷۴۸ در شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران برای واردات این واکسن وجود دارد در صورت نیاز هم قابلیت تبدیل هواپیمای مسافری ایرباس به هواپیمایی کارگو را داریم.

جهانی بیان کرد: با وزارت بهداشت برای واردات واکسن کرونا رایزنی و جلساتی داشته ایم، اما وزارت بهداشت در مورد شرایط نگهداری و همچنین واردات این واکسن تاکنون با ما صحبتی انجام نداده اند.

براساس این گزارش امروز یکی از اعضای معاونت علمی ریاست جمهوری اعلام کرده بود که ایرلاین‌های ایرانی قابلیت و شرایط لازم محیطی برای واکسن کرونا را ندارد و این در حالی است که وزیر راه و شهرسازی هم اعلام کرد که با وزارت بهداشت و درمان کشور برای واردات واکسن کرونا رایزنی کرده ایم و ایرلاین‌های ما قابلیت جابه جایی واکسن را دارند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر