کد خبر 488329

ماسک پارچه‌ای، بهترین گزینه در روزهای بارانی

یک پزشک عمومی گفت: ماسک‌های پارچه ای در این زمان بهتر است، زیرا هر زمان خیس شود می‌توانید آن‌را تعویض کرده و اجازه دهید تا خشک شده و با حرارت، رطوبت آن از بین رود و مجدداً از آن استفاده کنید.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، حسین حسینی‌منش اظهار کرد: در حال حاضر با توجه به اینکه در بحران کرونا به سر می‌بریم و استفاده از ماسک به‌عنوان یک ابزار محافظتی در برابر این بیماری مهم است، موضوع نحوه استفاده از ماسک در روزهای مرطوب و بارانی پاییز و زمستان مطرح می‌شود.

وی ادامه داد: همانطور که می‌دانید ماسک‌ها انواع مختلفی دارند، اما ماسکی که به طور معمول استفاده می‌کنیم ماسک سه لایه جراحی و یکبارمصرف است، موضوعی که باید به آن توجه کنیم این است که ماسک‌های یکبار مصرف مدت زمان استفاده دارند و باید در روزهای بارانی نکاتی را برای استفاده از آن در نظر داشت.

حسینی‌منش ادامه داد: در صورتی که هوا و رطوبت آن معتدل باشد، معمولاً ماسک‌های جراحی بین چهار تا شش ساعت می‌توانند جلوی انتقال و انتشار بیماری را بگیرند، بعد از آن به دلیل نفس کشیدن یا رطوبت هوا، این ماسک‌ها مرطوب شده و عملاً خاصیت پیشگیری از انتقال و انتشار بیماری را از دست می‌دهند و بنابراین مجبوریم که آن‌را تعویض کنیم.

این پزشک عمومی تأکید کرد: حال در شرایط پاییز که رطوبت هوا بیشتر بوده و بارندگی وجود دارد و ممکن است قطرات باران بر روی ماسک نیز ببارد، مدت زمان استاندارد استفاده از آن کاهش می‌یابد و هر زمان که ماسک خیس شد و یا رطوبت پیدا کرد باید آن را تعویض کنیم.

وی افزود: ماسک‌های پارچه ای در این زمان بهتر است، زیرا هر زمان خیس شود، می‌توانید آن‌را تعویض کرده و اجازه دهید تا خشک شود و با حرارت، رطوبت آن از بین رود و مجدداً از آن استفاده کنید.

حسینی‌منش افزود: باید توجه داشته باشید در صورتی‌که ماسک‌های یکبار مصرف، رطوبت گرفته یا خیس شوند، قطعاً باید دور انداخته شوند و نمی‌توان آن‌را خشک کرده و مجدداً استفاده کرد؛ چراکه کارآیی خود را از دست می‌دهد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر