کد خبر 475364

خوراکی‌هایی که «روی» را در بدن تقویت می‌کنند

احتمالاً تاکنون مطالب زیادی در مورد روی شنیده اید. داده‌ها حاکی از آن است که این ماده معدنی نقش مهمی در سلامت سیستم ایمنی دارد، از جمله جلوگیری از ورود ویروس‌ها به بدن، جلوگیری از تکثیر ویروس و متعادل سازی پاسخ ایمنی در طی یک بیماری عفونی.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، روی نقشی حیاتی در متابولیسم، هضم و عملکرد اعصاب دارد و نیازی به تاکید نیست که مصرف این ماده در رژیم غذایی شما الزامی است.
نیاز روزانه به روی برای بزرگسالان از هشت تا سیزده میلی گرم است. با توجه به فصل سرماخوردگی و آنفولانزا مصرف روی می‌تواند در پیشگیری از بیماری‌های مختلف موثر باشد.
بادام زمینی منبع طبیعی روی است. بادام زمینی خوشمزه، مقرون به صرفه و بسیار محبوب است. می‌توان بادام زمینی را به شکل کره بادام زمینی یا به شکل دانه‌های خوراکی مصرف کرد. به هر حال این خوراکی یک منبع مناسب برای تامین روی در بدن است.

ران مرغ یک منبع علی برای تامین مواد مغذی مهم و روی در بدن است؛ بنابراین می‌توانید با مصرف ران مرغ سلامت بدن خود را تامین و روی مورد نیاز خود را به دست آورید. گوشت گاو نیز حاوی روی است، اما شاید مصرف بیش از حد آن برای افرادی که فشار خون یا کلسترول دارند مناسب نیست.

اگرچه نخود به اندازه گوشت گاو و صدف حاوی روی نیست، اما حاوی مقدار زیادی از این ماده معدنی محافظ ایمنی بدن است. نخود می‌تواند موجب افزایش آنتی اکسیدان‌ها، فیبر و البته روی در بدن شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر