کد خبر 469916

سلامت پوست و نوشیدن آب

هنگام نوشیدن آب اتفاقات زیادی برای بدن شما رخ می‌دهد. نوشیدن آب به شما انرژی می‌دهد، به شما کمک می‌کند تا تمرکز کنید، متابولیسم بدن شما را افزایش می‌دهد و به شما کمک می‌کند کمتر احساس گرسنگی کنید. حتی می‌تواند به خلق و خوی کلی شما کمک کند. اما آیا می‌دانید این ماده همچنین می‌تواند به سلامت پوست شما کمک کند و حتی می‌تواند کمک کند جوان‌تر به نظر برسید؟

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، سلول‌های پوستی شما از آب تشکیل شده است. برای عملکرد بهتر، هر اندام در بدن، باید بدن به درستی هیدراته شود. طبق مقاله منتشر شده توسط دانشکده پزشکی و بهداشت عمومی در دانشگاه ویسکانسین-مدیسون، بدون مقدار کافی آب، پوست شما به راحتی خشک، سفت و پوسته پوسته می‌شود.
 استیون دلیدوکا، متخصص پوست و مو در مقاله اخیر منتشر شده توسط Forefront گفت که آب می‌تواند نقش مهمی در کنترل چین و چروک و منافذ پوست شما داشته باشد. او می‌گوید بدون مصرف آب، پوست شما کدر به نظر می‌رسد. به این دلیل که پوست خشک و در واقع مستعد چروک شدن است.

اگر پوست شما به درستی آبرسانی شود، خاصیت ارتجاعی آن بهبود داده می‌شود. در حالی که نوشیدن آب باعث آبرسانی به پوست و بدن می‌شود، اما این تنها راه مرطوب ماندن پوست نیست. در واقع مرطوب سازی مناسب می‌تواند به مرطوب نگه داشتن پوست کمک کند. عدم استفاده از پاک کننده‌های شیمیایی و استفاده از پاک کننده‌های ملایم نیز بسیار مهم است. صرف نظر از نوع نگاه و احساس پوست یا عملکرد کلی بدن، نوشیدن هر روز آب کافی برای سلامتی شما مهم است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر