کد خبر 462254

خطر فشار خون در زنان باردار؛

مشکلی که در یائسگی خود را نشان می‌دهد

تحقیقات نشان می‌دهد زنان بارداری که فشار خون بالایی دارند ، بیشتر در معرض گرگرفتگی در دوران یائسگی هستند.

به گزارش دیلی‌میل، تحقیقات نشان می‌دهد زنان بارداری که فشار خون بالایی دارند ، بیشتر در معرض گرگرفتگی در دوران یائسگی هستند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، استفانی فاوبیون محقق این تحقیق از مرکز کلینیک زنان «Mayo» می‌گوید: از قبل می‌دانیم که خانم‌های دارای فشارخون بالا در دوران بارداری یا افرادی که علائم یائسگی مانند گرگرفتگی و تعریق شبانه را تجربه می‌کنند، در معرض خطر بیشتر ابتلا به بیماری‌های قلبی قرار دارند و نتایج تحقیقات ما نشان داد، زنانی که فشارخون بالا در دوران بارداری را تجربه کرده بودند علائم بیشتری نسبت به سایرین داشتند.

براساس داده‌های موجود، ۱۰ درصد از زنان باردار در انگلیس از فشار خون بالا رنج می‌برند؛ این مطالعه تأکید می‌کند، زنان باردار مبتلا به فشار خون بالا، خطر بیشتری دارند که دچار گرگرفتگی در دوران یائسگی شوند.

محقق این پژوهش می‌گوید:‌نتایج تحقیقات ما نشان می‌دهد زنانی که در دوره بارداری دچار اختلالات فشارخون می‌شوند، احتمال رویارویی شان با علائم آزاردهنده یائسگی بسیار بیشتر است.

محققان آمریکایی تقریباً  ۲ هزار و ۷۰۰ زن ۴۰ تا ۶۵ ساله را بررسی کردند؛ آنها دریافتند کسانی که در دوران بارداری دچار فشار خون بالا شده‌اند، نسبت به افرادی که چنین مشکل حاملگی ندارند، دچار تعریق شدید در شب هستند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر