کد خبر 460879

آیا مشاوره روانشناسی مفید است؟

بسیاری از افراد در برهه‌های مختلف زندگی خود احساس می‌کنند که نیاز به مشاوره‌های روانشناسی دارند، اما پرسش رایج بسیاری از افراد این است که اساسا آیا مشاوره روانشناسی مفید و لازم است؟

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، یکی از مهمترین نکات این است که سعی کنید بهترین رواندرمانگر را که با روحیات شما تناسب دارد انتخاب کنید.

وقتی شما با رواندرمانگر ارتباط خود را آغاز می‌کنید، روابط شما با دیگران نیز شروع به بهبود می‌کند. برای موفقیت در درمان شما، مهم است که با درمانگر خود رابطه‌ای محکم داشته باشید. اگر از رواندرمانگر خود خوشتان نیاید یا این که با وی احساس تنش می‌کنید بهتر است ادامه این روند را متوقف کنید.
درمان به شما کمک می‌کند تا احساسات خود را درک کنید و بدانید چرا احساسات منفی را تجربه کرده اید و یاد می‌گیرید چگونه آن‌ها را کنترل کنید. جالب است بدانید وقتی یاد می‌گیرید چگونه احساسات منفی خود را کنترل کنید، در نتیجه بدن شما نیز در شرایط بهتری قرار می‌گیرد.
نکته مهم‌تر این است که قرار نیست بابت روان درمانی خود به دیگران جواب پس بدهید یا تصور کنید روان درمانی کار اشتباهی است. باید به این موضوع اطمینان کامل داشته باشید که شما کاری درست انجام می‌دهید. افزون بر این ها، پیگیری توصیه‌های روانشناس و انجامشان بسیار مهم است. وقفه در جلسات روان درمانی تاثیری بسیار مخرب بر روند درمان می‌گذارد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری