کد خبر 458638

۶اشتباه که احتمال ابتلا به کرونا را افزایش می‌دهد

بسیاری از افراد در خصوص وضعیت سلامتی خود در دوران کرونا نگرانی های بی شماری دارند اما نمی دانند برای سلامتی خود چه اقداماتی انجام دهند یا اشتباهاتی را مرتکب می شوند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، برخی از افراد با وجود رعایت استفاده از ماسک یا شستشوی دست ها باز هم دچار کرونا می شوند اما چر؟

دست‌های خود را کمتر از ۲۰ ثانیه می‌شویید

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا (CDC) بر اهمیت بهداشت دست برای جلوگیری از شیوع کرونا تأکید دارد که شامل شستن دستان شما با آب و صابون برای حداقل ۲۰ ثانیه است. با این وجود بیشتر مردم دستان خود را ۲۰ ثانیه شستشو نمی‌دهند.

تلفن هوشمند خود را همه جا با خود می‌برید

یک اشتباه رایج بین همه افراد این است که موبایل خود را همه جا با خود می‌برند. درواقع این اشتباه باعث می‌شود ویروس را از همه سطوح به گوشی خود منتقل کنید. سپس گوشی را لمس کرده و دستان خود را به صورتتان می‌مالید.

در آغوش گرفتن دیگران

جالب است بدانید بسیاری از افراد هنوز عادت در آغوش گرفتن دیگران را ترک نکرده اند. این در حالی است که در آغوش گرفتن دیگران بسیار خطرناک است. بسیار خطرناک است که حتی نزدیک‌ترین افراد به خود را در آغوش بگیرید.

عدم رعایت بهداشت لنز

شستن دستان قبل از قرار دادن لنز‌های چشمی بسیار مهم است و این موضوع در شرایطی که کرونا شایع است از اهمیتی بسزا برخوردار است. باید همواره پیش از گذاشتن لنز در چشمان خود، دستتان را بشویید.

استفاده از ماسک بدون شستشو

قرار دادن ماسک روی صورت کاری درست است، اما حتما باید پیش از استفاده مجدد از ماسک آن را شستشو دهید. این موضوع به خصوص برای استفاده روزانه از ماسک حائز اهمیت است.

برگزاری مهمانی خانوادگی

متاسفانه اغلب خانواده‌ها همچنان به برگزاری مهمانی‌های خانوادگی ادامه می‌دهند. این موضوع درباره جشن تولدها، دورهمی‌ها و حتی مهمانی‌های بزرگتری مثل جشن عروسی دیده می‌شود و به شدت خطرناک است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر