کد خبر 453575

چگونه از پوسیدگی دندان‌های خود پیشگیری کنیم؟

خوراکی‌هایی که در طول روز می‌خورید به شدت بر سلامت یا پوسیدگی دندان شما تأثیر می‌گذارد. از یک فنجان قهوه شیرین تا شیرینی که برای صبحانه خود انتخاب می‌کنید می‌تواند منجر به حفره یا پوسیدگی دندان شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، با رعایت برخی نکات می‌توانید روند پوسیدگی دندان‌های خود را به تعویق انداخته و سلامت دندانهای خود را حفظ کنید، اما چگونه؟

از خمیردندان حاوی فلوراید استفاده کنید

همیشه برچسب خمیر دندان خود را بخوانید تا مطمئن شوید که حاوی فلوراید است. خمیردندان فلوراید از زخم‌های لثه پیشگیری می‌کند و با باکتری‌های موجود در دهان با اسید‌ها بهتر مقابله می‌کند. اسید‌هایی که می‌تواند مینای دندان را از بین ببرد و به دندان‌های ما آسیب برسانند.

روزانه دو بار مسواک بزنید

مطالعات نشان داده است که مسواک زدن بسیار مهم است. در واقع می‌توانید با کمک مسواک برقی یا مسواک معمولی دندان‌های خود را تمیز کرده و از خطر پوسیدگی نجات دهید.

غذای سالم و کم قند بخوری

غذای سالم و کم قند و شکر باعث می‌شود پلاک‌هایی که مینا را روی دندان‌های شما خراب می‌کند، از بین برود. هر بار که یک میان وعده قندی بخورید، ۲۰ دقیقه دیگر دندان‌های شما در محاصره خطر قرار می‌گیرند.

روزی یکبار نخ دندان بزنید

نخ دندان مانع از از بین رفتن استخوان و حفره‌های موجود در شکاف‌های دندانی شما می‌شود که شاید مسواک نتواند ان‌ها را تمیز کند. اگر یک فرد بالغ هستید بهتر است حداقل روزی یکبار نخ دندان استفاده کنید.

کلسیم بیشتری به رژیم غذایی خود اضافه کنید‌

می‌دانید که کلسیم به تقویت استخوان‌های شما کمک می‌کند، اما آیا می‌دانید که این ماده می‌تواند به جلوگیری از پوسیدگی دندان کمک کند این ماده معدنی ضروری برای لبخند شما ضروری است. اطمینان حاصل کنید که رژیم غذایی شما شیر و ماست فراوانی دارد، کلم بروکلی، ماهی کنسرو شده با استخوان، بادام و آجیل‌ها نیز دارای مقادیر زیادی کلسیم هستند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر