کد خبر 450730

آلوئه‌ورا برای سلامتی خوب است؟

شما احتمالاً آلوئه ورا به عنوان گیاهی مفید و شفا بخش می‌شناسید. گیاهی سبز که قدمتی طولانی دارد و از بیش از ۲۰۰۰سال پیش توسط دانشمندان یونانی و مصریان باستان به عنوان گیاه جاودانگی نامیده می‌شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، اگر در حال حاضر به دنبال گزینه‌های طبیعی و سازگار با محیط زیست برای پوست هستید، ارزش این را دارد که آلوئه ورا را امتحان کنید. به خاطر داشته باشید که صرف طبیعی بودن آلوئه ورا به معنی بی خطر بودن آن نیست، بلکه ممکن است برخی از افراد انواعی از حساسیت پوستی را نسبت به آلوئه ورا حس کنند. با این وجود این گیاه خواص متعددی دارد.

مرطوب کننده

برگ‌های متراکم آب با ترکیبات گیاهی خاص به نام کربوهیدرات‌های پیچیده [آلوئه ورا]را به یک مرطوب کننده مؤثر صورت تبدیل می‌کنند. این موضوع توضیح می‌دهد که چرا از آلوئه ورا در اغلب کرم‌های مرطوب کننده مشهور استفاده می‌شود.

درمان جوش

آلوئه ورا می‌تواند به درمان آکنه کمک کند، این ماده به بهترین وجه روی آکنه‌های سطحی عمل می‌کند؛ بنابراین، در صورت داشتن آکنه‌های عمیق بهتر است از متخصص پوست کمک بگیرید.

پاک کردن آرایش

آلوئه ورا به عنوان یک جایگزین برای پاک کننده‌های آرایش مبتنی بر روغن مطرح می‌شود. این ماده می‌تواند به راحتی تمامی مواد آرایشی را از روی پوست پاک کند.

ترمیم پوست آسیب دیده

شرایط پوستی مانند پسوریازیس و اگزما معمولاً در اثر نقص در سد رطوبت پوست و یا ایجاد عفونت داخلی و صدمات پوستی ایجاد می‌شود. با توجه به قابلیت‌های آبرسانی، آلوئه ورا می‌تواند در معالجه نیز مفید باشد.

بعد از اصلاح

آلوئه ورا بیشتر برای کمک به و تسکین آفتاب سوختگی و سایر سوختگی‌های بدن استفاده می‌شود، اما می‌تواند برای افرادی که پوستی حساس دارند نیز مفید باشد.

پف و سیاهی ناحیه زیر چشم

آلوئه ورا به علت خواص کاهش دهنده التهاب و خاصیت آنتی اکسیدانی قدرتمند خود می‌تواند پف و سیاهی زیر چشم را از بین ببرد. کافیست ژل را به آرامی زیر چشم خود بمالید تا گردش خون را بهبود ببخشید و مشکلات تیرگی زیر چشم را از بین ببرید.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری