کد خبر 445053

چرا برخی از افراد در دوران قرنطینه افزایش وزن پیدا کردند؟

بسیاری از افراد که قرنطینه ماه‌های اخیر را تجربه کرده و اکنون با رعایت فاصله اجتماعی سر کار برگشته اند مقادیری از اضافه وزن را تجربه کرده اند. اکنون پرسش افراد مذکور این است که چرا این اتفاق رخ داده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، اگرچه اغلب افراد امیدوارند که با فرا رسیدن تابستان با ویروس کرونا خداحافظی کنند، اما این موضوع نباید منجر به بی توجهی به سلامت شود.

در خانه ماندن یکی از کسل کننده‌ترین کار‌های دنیاست و بسیاری از افراد نیز به علت در خانه ماندن دچار افزایش وزن شده اند. درواقع افراد مختلف به نوشیدن مایعات بی توجهند و بیشتر به دنبال خوردن خوراکی‌های ناسالم و تنقلات هستند.
یک مشکل دیگر این است که افراد اغلب در دوران قرنطینه ورزش را رها کرده اند و سبزیجات نمی‌خوردند. در نتیجه اکنون و پس از ورود به جامعه نیز از مصرف این موارد خودداری می‌کنند و به اندازه کافی به خوراکی‌های فیبردار توجه نمی‌کنند. خوراکی‌های پر فیبر در کاهش وزن افراد نقشی بسیار پررنگ ایفا می‌کنند.
خوردن غذا‌های پر رنگ‌تر مانند میوه و سبزیجات (و به ویژه میوه‌ها و سبزیجات) می‌تواند به شما در حفظ سلامت بدن کمک کند و در عین حال به شما در کاهش وزن بهتر نیز کمک می‌کند، زیرا بیشتر آن‌ها فیبر دارند که به هضم غذا نیز کمک می‌کند. در ضمن به شما کمک می‌کند تا طولانی‌تر احساس سیری کنید.
ورزش کردن به انگیزه نیز احتیاج دارد و بسیاری از افراد در دوران قرنطینه دچار افسردگی شده اند و در نتیجه ورزش را کنار گذاشته اند. این در حالی است که ورزش کردن کمک می‌کند که افراد با ترشح اندروفین و هورمون‌های شادی، با افسردگی خود نیز خداحافظی کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر